مجارستان درباره سهمیه بندی پناهجویان همه پرسی برگزار می کند

مجارستان درباره سهمیه بندی پناهجویان همه پرسی برگزار می کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مجارستان برای سهمیه بندی اجباری پناهجویان که مورد نظر اتحادیه اروپا است همه پرسی برگزار می کند.

آگهی

مجارستان برای سهمیه بندی اجباری پناهجویان که مورد نظر اتحادیه اروپا است همه پرسی برگزار می کند. ویکتور اوربان رئیس جمهوری مجارستان روز سه شنبه اعلام کرد که رفراندوم مورد نظر این کشور یازدهم مهر ماه (۲ اکتبر) برگزار خواهد شد و عملا آغاز کارزار انتخاباتی را اعلام کرد.

دولت در این راستا بیلبوردهای تبلیغاتی را در بوداپست نصب کرده است که در آن از مردم خواسته است که با رای نه خود در این رفراندوم پیام روشنی به بروکسل ارسال کنند.

ادیت زگوت٬ تحلیل گر سیاسی در این باره می گوید: «درست بعد از رفراندوم برکسیت٬ یکی از نتیجه گیری های مهم دولت مجارستان این بود که صدای مردم باید شنیده شود و اشاره آنها به کارزار رفراندوم در مجارستان است. آنها می خواهند با این رفراندوم قدرت مذاکره و چانه زنی شان با اتحادیه اروپا را تقویت کنند و بگویند که پاسخ نه به اتحادیه اروپا خواست اکثریت مردم مجارستان است.»

با افزایش هجوم پناهجویان از سوریه و عراق و از راه یونان به مجارستان این کشور تابستان گذشته ساخت حصار در مرز خود با صربستان را اغاز کرد تا مانع حرکت پناهجویان شود. اکنون نیز ویکتور اوربان با برگزاری رفراندوم قصد دارد از موقعیت قدرتمندی در مذاکره با اتحادیه اروپا برخوردار شود. با این حال از نظر تحلیل گران مشکل رفراندوم در مجارستان این است که تعداد مشارکت کننده اغلب به ۵۰ درصد نمی رسد٬ مشکلی که احتمالا باعث نامعتبر شدن این رفراندوم خواهد شد.

آندریا هاجاگوس خبرنگار یورونیوز از بوداپست در گزارشی می گوید: «در کارزار انتخاباتی که رسما امروز از سوی حزب حاکم آغاز شد احتمال حزب راست رادیکال «جوبیک» از رای دهندگان خواهد خواست که به بروکسل نه بگویند و در سوی دیگر احزاب چپ رای دهندگان را تشویق خواهند کرد به سهمیه بندی پناهجویان آری بگویند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوربان: اتحادیه اروپا پیش از آغاز مذاکرات عضویت اوکراین باید به «سوال‌های دشواری» پاسخ دهد

تنها عضو اتحادیه اروپا که هیچ وزیر زنی ندارد

نخست وزیر مجارستان: حاکمیت اوکراین پایان یافته است