اوباما می گوید هیلاری کلینتون بهترین گزینه برای ریاست جمهوری است

اوباما می گوید هیلاری کلینتون بهترین گزینه برای ریاست جمهوری است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه و در شهر شارلوت در کارولینای شمالی در کنار هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ها ظاهر شد و وی را بهترین گزینۀ برای به دست گرفتن سکان هدایت این کشور معرفی…

آگهی

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه و در شهر شارلوت در کارولینای شمالی در کنار هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ها ظاهر شد و وی را بهترین گزینۀ برای به دست گرفتن سکان هدایت این کشور معرفی کرد.

رئیس جمهوری آمریکا که چند هفتۀ پیش حمایت رسمی خود از وزیر خارجه سابق این کشور را اعلام کرده بود، در سخنانی گفت: «هیچ زن یا مردی با قابلیت بیشتر از هیلاری کلینتون برای این مقام وجود ندارد و برای همین امروز به اینجا آمده ام چرا که او را باور دارم و از شما می خواهم کمک کنیم تا او بعنوان رئیس جمهور بعدی ایالات متحدۀ آمریکا انتخاب شود.»

حضور باراک اوباما در این سخنرانی با اعلام خبر عدم نیاز به تعقیب قضایی هیلاری کلینتون از سوی اف بی آی در مسالۀ استفاده از ایمیل های شخصی برای ارسال پیام های محرمانه همزمان بود. دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه در واکنش به تصمیم اف بی آی گفته است «این سیستم نقض دارد» و خواستار اعلام جرم علیه نامزد دموکرات شده است.

هیلاری کلینتون در واکنش به این اظهارات رقیب جمهوریخواه خود گفت: «آیا در مواجهه با یک بحران، می توانید او در حالی تصور کنید که در اتاق کار بیضی کاخ سفید نشسته باشد. جهان به روی هر کلمۀ رئیس جمهور ما حساب می کند و دونالد ترامپ فرد لایقی برای این سمت نیست و با خلق و خوی نامناسبی که دارد نمی تواند رئیس جمهور و فرماندۀ کشور ما باشد.»

این سخنرانی تبلیغاتی هیلاری کلینتون با حضور باراک اوباما بود و قرار است دیدارهای دیگری در شهرهای مختلف این کشور تا پیش از همایش دموکرات ها برای انتخاب نامزد رسمی این حزب برگزار شود. همایش دموکرات ها برای معرفی نامزد این حزب در روزهای پایانی ماه ژوییه برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رای «اف بی آی» به بی گناهی هیلاری کلینتون در ماجرای ایمیل ها

آغاز هفته پنجم اعتراضات ایران؛ آتش‌سوزی در زندان اوین به همراه شنیده شدن صدای آژیر و انفجار

باراک اوباما برنده جایزه امی برای روایت‌گری در یک مستند نتفلیکس شد