ادامه تحقیقات پلیس بنگلادش درباره گروگانگیری مرگبار شهر داکا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ادامه تحقیقات پلیس بنگلادش درباره گروگانگیری مرگبار شهر داکا

گروهی از مقامهای رسمی ایتالیا روز دوشنبه از محل گروگانگیری در شهر داکا، پایتخت بنگلادش بازدید کردند.

گروگانگیری جمعه شب در رستورانی در محله دیپلماتیک شهر داکا، مرگ ۲۸ نفر از جمله ۲۰ گروگان، دو نیروی پلیس و شش تن از مهاجمان مسلح را در پی داشت.

شهریار عالم، معاون وزیر خارجه بنگلادش در جمع خبرنگاران گفت: «تحقیقات گسترده همچنان در جریان است، همه افرادی که در این حمله شرکت داشتند جوانان بنگلادشی بوده اند و هیچ نوع ارتباط خارجی در بین آنها نیافتیم اما با توجه به ادامه داشتن تحقیقات هر احتمالی ممکن خواهد بود.»

ماریو گیرو، معاون وزیر خارجه ایتالیا نیز ضمن بازدید از محل گروگانگیری تاکید کرد: «ما برای همراهی با خانواده های قربانیان این حادثه وحشتناک و نیز برای ارسال اجساد قربانیان به ایتالیا اینجا هستیم. همکاری میان ایتالیا و بنگلادش ادامه پیدا خواهد کرد واین شرایط سخت محکم تر شدن این رابطه را در پی خواهد داشت.»

پیش تر، داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفته بود اما پلیس بنگلادش این ادعا را رد کرده است. ۹ شهروند ایتالیایی، ۷ ژاپنی، یک هندی و سه بنگلادشی و نیز دو نیروی پلیس از قربانیان این حمله بودند.

همزمان اجساد قربانیان ژاپنی این گروگانگیری نیز به توکیو بازگردانده شد و مقامهای این کشور برای برگزاری مراسم خاکسپاری آماده می شوند.