روحانی: دولت در عذرخواهی از مردم لکنت زبان نخواهد داشت

روحانی: دولت در عذرخواهی از مردم لکنت زبان نخواهد داشت
نگارش از Soroush Jafari

در ادامه ماجراهای مربوط به فیش‌های حقوقی نجومی، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در حساب کاربری توئیتر منتسب به خود نوشت: اشکالی که در زمینه حقوق‌های نامتعارف وجود دارد منحصر به یک قوه و یا دستگاه خاص نیست و پرداخت این حقوق‌ها مشکلی همگانی است.

آقای روحانی در توئیت‌های دیگری هم نوشت: «برخی دریافتی‌ها غیرقانونی نبوده اما عادلانه نیست. حقوق و دستمزد باید متناسب با خدمتی باشد که به جامعه ارائه می‌شود. طبق آیین‌نامه‌های سال ٩٠، یک مدیر می‌تواند حتی تا یک میلیارد تومان هم دریافتی داشته باشد! که این آیین‌نامه‌ها باید اصلاح شود.»

رئیس جمهوری ایران با اعلام اینکه دولت اقدامات لازم برای اصلاح اشکالاتی که در این زمینه وجود داشته را آغاز کرده و آن را تا آخر ادامه خواهد داد نوشت: «دولت در جایی که غفلت یا اشتباهی صورت گرفته باشد، در عذرخواهی از مردم لکنت زبان نخواهد داشت.»


حسن روحانی روز یکشنبه، ۱۳ تیر ماه نیز در جلسه مشترک دولت و مجلس با اعلام اینکه ماجراهای مربوط به افشای فیش‌های حقوقی را «در مجموع خیر تلقی می‌کنم» از دستگاه‌های نظارتی انتقاد کرد که دقت لازم را در مورد حقوق‌های نامتعارف مدیران نداشته‌اند.

در ادامه جنجال فیش‌های حقوقی نجومی روز شنبه هیئت امنای صندوق توسعه ملی با استعفای مدیرعامل و اعضای هئیت مدیره این صندوق موافقت کرد و پیش از آن نیز روسای بانک‌های صادرات، ملت، رفاه کارگران و قرض‌ الحسنه مهر ایران استعفا کرده یا از مقام خود برکنار شده بودند.

در همین رابطه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی نیز در پاسخ به نامه اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور خواستار توجه دفتر خود و زیرمجموعه‌های آن به ضوابط مصوب دولت درباره حقوق مدیران شده بود.

مطالب مرتبط