انحلال دو مجلس و قمار نخست وزیر استرالیا در انتخابات زودهنگام

انحلال دو مجلس و قمار نخست وزیر استرالیا در انتخابات زودهنگام
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

استرالیایی ها روز شنبه دوم ژوئیه، ۱۲ تیرماه در انتخابات زودهنگام فدرال به پای صندوق های رای رفتند.

آگهی

استرالیایی ها روز شنبه دوم ژوئیه، ۱۲ تیرماه در انتخابات زودهنگام فدرال به پای صندوق های رای رفتند. این انتخابات پس از انحلال مجلس سنا و مجلس نمایندگان به درخواست «مالکوم ترنبول» نخست وزیر استرالیا، صورت می گیرد.

دلیل انحلال دو مجلس، نقش مهم مجلس سنای استرالیا در تایید یا رد لوایح پیشنهادی دولت است که دولت محافظه کار آقای ترنبول در آن اکثریت کرسی ها را در اختیار نداشت. از همین رو، وی در قماری سیاسی چاره پیشبرد سیاست های دولت ائتلافی اش را در انحلال دو مجلس و برگزاری انتخابات زودهنگام دید.

مالکوم ترنبول، رهبر حزب لیبرال و نخست وزیر استرالیا، ۶۱ ساله و وکیل سابق که با سرمایه گذاری و بانکداری میلیاردر شده است با شعار ‘به ثبات رای دهید’ و وعده ایجاد شغل و رشد اقتصادی و کاهش مالیات کسب و کارهای بزرگ وارد کارزار انتخاباتی شده است.

بیل شورتن، رهبر ۴۹ ساله حزب کارگر، حزب مخالف دولت هم که امیدوار است تا ششمین نخست وزیر استرالیا در شش سال اخیر شود با وعده بالا نگاه داشتن میزان مالیات و اختصاص درآمد حاصل از آن برای بهبود وضعیت مدارس و بیمارستانها رقابت می کند.

انتظار می رود دولت محافظه کار فعلی که ائتلافی از دو حزب ملی و لیبرال است با پیروزی در انتخابات قدرت را همچنان در استرالیا در دستان خود نگاه دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قوانین مهاجرتی استرالیا باز هم سخت‌تر می‌شود؛ محدودیت‌های جدید برای صدور ویزای دانشجویی

نخست وزیر استرالیا در روز ولنتاین «بله» را گرفت؛ آلبانیزی داماد شد

دولت استرالیا اعطای ویزای تحصیلی و مهاجرتی را سخت‌تر می‌کند؛ بررسی‌های بیشتر و نمره زبان بالاتر