کمیته انضباطی AFC تراکتورسازی، سپاهان، قلعه‌نویی، النصر و الاتحاد را محکوم کرد

کمیته انضباطی AFC تراکتورسازی، سپاهان، قلعه‌نویی، النصر و الاتحاد را محکوم کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) چند باشگاه ایرانی، سعودی، بحرینی و اماراتی را به دلیل نقض قوانین و مقررات این نهاد محکوم و دو داور تایلندی را به دلیل تبانی برای همیشه از فعالیت محروم کرد.

به گزارش سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا باشگاه تراکتورسازی
تبریز به دلیل نقض مواد ۶۷ و ۶۸ مقررات فوتبال آسیا، مربوط به شرایط میزبانی در برابر النصر امارات (در چارچوب جام باشگاه‌های آسیا) به پرداخت پانزده هزار دلار محکوم شد. همین باشگاه در سه مورد دیگر و به دلیل بی احترامی در دیدار روز ۱۷ مه در برابر النصر و دو مورد نقض اصول اخلاقی، باید جریمه ای معادل ۱۲هزار دلار دیگر بپردازد.

Al-Ittihad, club saoudien, sanctionné pour un match contre une équipe d'Iran https://t.co/nVCtR5hXqY

— L'ÉQUIPE (@lequipe) July 1, 2016

امیر (اردشیر) قلعه نویی، سرمربی تراکتورسازی هم به علت بی احترامی در جریان دیدار ۲۴ مه در برابر النصر به پرداخت ۵ هزار دلار محکوم شده است.

طبق تصمیم کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا، فولاد مبارکه سپاهان به دلیل نقض مقررات برگزاری در دیدار ۴ مه در برابر الاتحاد عربستان به پرداخت ۱۰هزار دلار محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، باشگاه الاتحاد هم به دلیل رفتار هوادارانش در مسابقه با سپاهان به پرداخت ۲۰هزار یورو و برگزاری دو مسابقه بدون حضور طرفداران خود محکوم شد. به علاوه، تاخیر بازیکنان این تیم در ورود به میدان هم باعث شد تا همین تیم ۱۵۰۰ دلار دیگر جریمه شود.

کمیته انضباطی ای اف سی یک ماه به باشگاه‌ها و اشخاص خاطی برای پرداخت جریمه فرصت و به آن‌ها نسبت به تشدید مجازات‌ها در صورت تکرار رفتار مشابه، هشدار داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هجوم هواداران تیم فوتبال تراکتورسازی به صفحه اینستاگرام جرارد پیکه بازیکن سابق بارسلونا

۴۳ هوادار تراکتورسازی تبریز در «بازداشت» باقی ماندند

ایران و اسرائیل؛ چگونه دو کشور متحد به دشمنان قسم‌خورده تبدیل شدند؟