وزیر کشور دیوید کامرون نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا شد

وزیر کشور دیوید کامرون نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ترزا می در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد که برای رهبری حزب محافظه کار نامزد می شود.

آگهی

ترزا می در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد که برای رهبری حزب محافظه کار نامزد می شود. خانم می، که وزیر کشور بریتانیا در دولت دیوید کامرون است، گفت که کارنامه او در دولت نشان می دهد که او شایسته رهبری حزب محافظه کار است.

پس از همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، دیوید کامرون که از حامیان ماندن بود، از مقام خود کناره گیری کرد. بنابراین رهبر حزب حاکم محافظه کار، نخست وزیر بریتانیا خواهد شد.

ترزا می گفت: «تا سال ۲۰۲۰ هیچ انتخابات سراسری نباید برگزار شود و هیچ بودجه اضطراری نباید اجرا شود. قبل از این که استراتژی بریتانیا برای خروج مشخص شود، بریتانیا نباید درخواست رسمی خروج از اتحادیه اروپا را ارائه کند. بنابراین تا پایان امسال نباید چنین درخواستی داده شود.»

خانم می همانند دیوید کامرون، از حامیان ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا بود، اما در همه پرسی فعالیت پررنگی نداشت. به همین دلیل شماری از تحلیلگران می گویند او قادر است رای کسانی را که حاضرند به هر قیمتی بوریس جانسون رهبر حزب محافظه کار نشود جذب کند.

مایکل گوو، وزیر دادگستری بریتانیا هم نامزدی خود را برای رهبری حزب محافظه کار اعلام کرده است. آقای گوو از حامیان خروج از اتحادیه اروپا بود و پیش از این انتظار می رفت که از نامزدی بوریس جانسون حمایت کند و خودش وارد رقابت رهبری حزب نشود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا به پروژه «افق» اتحادیه اروپا بازگشت

شمار شهروندان بریتانیایی که گذرنامه دیگری هم دارند طی یک دهه ۲ برابر شده است

گزارش مدرسه اقتصاد لندن: اقتصاد بریتانیا هنوز نتوانسته با عواقب برکسیت کنار بیاید