فرودگاه استانبول کار خود را از سر گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فرودگاه استانبول کار خود را از سر گرفت

صبح روز پس از انفجارهای مرگبار فرودگاه استانبول، این فرودگاه تحت تدابیر شدید امنیتی بتدریج کار خود را از سر گرفت.

تاکنون مرگ دست کم ۴۰ نفر بر اثر حمله مهاجمان انتحاری به فرودگاه آتاتورک تایید شده است. این حملات هماهنگ با درگیری بین مهاجمان و نیروهای امنیتی همراه بود و حدود ۱۵۰ مجروح به جا گذاشت. حال شماری از مجروحان وخیم گزارش شده است.

وزیر دادگستری ترکیه گفته است که یکی از مهاجمان که به سلاح کلاشنیکف مسلح بود تیراندازی به سمت مردم را آغاز کرد و هنگامی که ماموران با او درگیر شدند، مهاجمان انتحاری مواد انفجاری را که به خود بسته بودند منفجر کردند.

بنا به گزارش رسانه های ترکیه سه مهاجم مسلح در بیرون و داخل ترمینال پروازهای ورودی تیراندازی را آغاز کردند.

بن علی ییلدریم، نخست وزیر ترکیه می گوید: «تحقیقات نیروهای امنیتی ما نشان می دهد که این حمله تروریستی توسط داعش صورت گرفته است. هیچ مشکل امنیتی در فرودگاه وجود نداشت.»

بلافاصله پس از این انفجارها، پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه آتاتورک لغو شد. اما صبح روز چهارشنبه فرودگاه بازگشایی شد. حدود یک سوم پروازها لغو شده اند.

قبل از آنکه فرودگاه آتاتورک کار خود را از سر بگیرد، شماری از خبرگزاریهای ایران اعلام کردند که کلیه پروازهای خطوط هوایی ایرانی به مقصد این فرودگاه لغو شده اند.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در پیامی در توییتر نوشت، ترور بار دیگر چهره زشت خود را در فرودگاه کشور دوست و همسایه ما نشان داد.