لندن در شوک برکسیت، پایتخت بریتانیا خواهان باقی ماندن در اتحادیه اروپا است

لندن در شوک برکسیت، پایتخت بریتانیا خواهان باقی ماندن در اتحادیه اروپا است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اعلام نتیجه همه پرسی برکسیت، شهر لندن را در شوک فرو برده است.

آگهی

اعلام نتیجه همه پرسی برکسیت، شهر لندن را در شوک فرو برده است.

سارا چاپل، خبرنگار یورونیوز در لندن می گوید: «در سراسر بریتانیا، مردم این واقعیت را درک کردند که آینده کشورشان در خارج از اتحادیه اروپاست اما اینجا در لندن، شوک، ناباوری و ناامیدی حاکم شده است. زیرا درحالی که کل کشور رای به خروج از اتحادیه داده، پایتخت با رای چشمگیری خواهان باقی ماندن در این اتحادیه بوده است.»

۵۹ درصد از رای دهندگان لندن به ماندن در اتحادیه اروپا رای داده اند.

یکی از ساکنان این شهر می گوید: «من واقعا درباره آینده کشور نگرانم . فکر می کنم که این یک اشتباه بود و نباید این همه پرسی برگزار می شد زیرا افراد کمی این صلاحیت را دارند که تصمیم هوشمندانه و آگاهانه ای بگیرند. مردم یک واکنش غریزی به این موضوع نشان دادند.»

دیگری می گوید: «فکر می کنم این چیزی مانند یک شوک بود. کمی می ترسم. در اطراف احساس تنش می کنم. اما همه چیز بهتر می شود. این چیزی نبود که من می خواستم اما همچنان آرزوی بهترینها را دارم.»

بسیاری از شرکتها و بانکهای بین المللی مستقر در لندن نیز دچار آشفتگی شده اند و در فکر نقل مکان به یک پایتخت اروپایی دیگر هستند.

صادق خان، شهردار لندن روز جمعه ضمن پیامی به اروپا، اهالی لندن و سرمایه گذاران، سعی کرد به آنها برای ادامه دادن به فعالیتهای اقتصادیشان اطمینان دهد.

او گفت: «پیام من به اروپایی های لندن این است: ما اینجا از شما استقبال می کنیم. طی ساعات و روزهای آتی من به صاحبان کسب و کار و به سرمایه گذاران اطمینان خواهم داد که درهای اینجا به روی کسب و کار همچنان باز است. ما همچنان بزرگترین شهر در جهان باقی خواهیم ماند، با یک تفکر باز و نگاه به بیرون. مهم است که اهالی لندن نیز درک کنند که آنها شهرداری دارند که طرف آنهاست.»

پس از اعلام نتیجه همه پرسی برکسیت، بیش از ۶۰ هزار نفر از ساکنان لندن توماری را امضا کرده و از شهردار خواستند تا استقلال پایتخت را اعلام کند و به این ترتیب این شهر را در داخل اتحادیه اروپا نگه دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روند قانونی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در دوره نخست وزیر جدید آغاز خواهد شد

نتیجه همه پرسی «برکسیت»؛ خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، دیوید کامرون استعفا می دهد

برکسیت: سقوط شدید ارزش پوند و کاهش ارزش سهام در بازار بورس لندن