Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تاسف بایدن و خشنودی ترامپ از نتیجه همه پرسی تاریخی بریتانیا

تاسف بایدن و خشنودی ترامپ از نتیجه همه پرسی تاریخی بریتانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نتیجه همه پرسی تاریخی بریتانیا کاخ سفید را در بهت و حیرت فرو برد.

آگهی

نتیجه همه پرسی تاریخی بریتانیا کاخ سفید را در بهت و حیرت فرو برد. باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا که آشکارا خواستار ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا بود در واکنش به نتیجه این همه پرسی گفت که به رای مردم بریتانیا احترام می گذارد و دو کشور «شرکایی جدايی ناپذیر» باقی خواهند ماند.

جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا که به ایرلند سفر کرده در واکنش به نتیجه همه پرسی برکسیت گفت: «باید بگویم که ما دنبال نتیجه دیگری بودیم و نتیجه ای دیگر را ترجیح می دادیم. می توانم تصور کنم که بیشتر شما هم همین احساس را داشتید. می خواهم به شما اطمینان دهم که پیوند ویژه آمریکا با بریتانیا عمیق تر می شود و پایدار خواهد ماند. روابط ما با ایرلند و اتحادیه اروپا سنگ بنای تعهدات جهانی ما خواهد بود.»

دونالد ترامپ، نامزد احتمالی جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم که برای افتتاح یک زمین گلف به اسکاتلند رفته با استقبال از نتیجه این همه پرسی پیش بینی کرد که دیگر کشورهای اتحادیه اروپا با در پیش گرفتن راه بریتانیا از این اتحادیه جدا خواهند شد. او گفت: «باید دنبال نمونه های دیگری در اروپا باشید که [از این اتحادیه جدا می شوند]. آنها می خواهند مرزهای خود را پس بگیرند و واحد پولی خود را داشته باشند. آنها خیلی چیزها را می خواهند پس بگیرند. بین آنچه در ایالات متحده آمریکا و آنچه در بریتانیا رخ می دهد روندی موازی می بینم. مردم به مرزها توجه دارند و نمی خواهند که کسی وارد کشورشان شود. آنها نمی دانند در کشورشان چه کسانی زندگی می کنند و از کجا آمده اند.»

هنوز مشخص نیست آینده روابط ایالات متحده آمریکا و بریتانیای خارج از اتحادیه اروپا چطور خواهد بود. به باور برخی، دو کشور به توافقی در زمینه تجارت آزاد روی خواهند آورد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش راست افراطی به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

بیش از ۷۲ درصد از واجدان شرایط در همه پرسی «برکسیت» شرکت کردند

نتیجه همه پرسی «برکسیت»؛ خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، دیوید کامرون استعفا می دهد