نمایندگان دموکرات: تحصن را تا تصویب قانون مالکیت سلاح ادامه می دهیم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نمایندگان دموکرات: تحصن را تا تصویب قانون مالکیت سلاح ادامه می دهیم

تحصن نمایندگان دموکرات مجلس آمریکا تحت عنوان «بدون قانون، تنفس هم نداریم» در اعتراض به عدم بازبینی قوانین خرید و فروش سلاح در این کشور از سوی جمهوریخواهان همچنان ادامه دارد.

جان رابرت لوئیس که یکی از قدیمیترین نمایندگان مجلس آمریکاست این تحصن را رهبری می کند. باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در صفحۀ توییتر خود از وی و دیگر نمایندگان دموکرات برای حمایت از قانون کنترل بیشتر بر مالکیت سلاح تشکر کرده است.

پس از آغاز این تحصن، پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تنفس اعلام کرده و بر طبق پروتکل مجلس آمریکا، دوربین های پخش زنده نیز قطع شده است. با اینحال، پخش زنده صوتی سخنان نمایندگان متحصن از طریق کانال (C-SPAN) ادامه دارد و برخی از نمایندگان با استفاده از نرم افزارهایی مانند پریسکوپ و از طریق شبکه های اجتماعی، ویدئوهایی را از تحصن منتشر کرده و از مردم خواسته اند با نمایندگان خود تماس بگیرند و از آنها بخواهند به بررسی این قانون رای بدهند.

نمایندگان دموکرات معترض خواهان بازبینی مجدد قوانین خرید و فروش و نگهداری اسلحه و تصویب یک قانون کارآمد تا پیش از آغاز تعطیلات تابستانی کنگره هستند. این اقدام آنها به فاصلۀ ده روز پس از کشتار باشگاه شبانه پالس که منجر به مرگ ۴۹ نفر شد و در پی رد بازبینی قانون مالکیت سلاح در این کشور توسط جمهوریخواهان صورت می گیرد. کنگرۀ آمریکا همه ساله از روز چهارم ژوییه، روز استقلال ایالات متحدۀ آمریکا تعطیلات تابستانی خود را شروع می کند.

نانسی پلوسی، رئیس دموکرات ها در مجلس آمریکا نیز گفته است تا زمانیکه قانونی دربارۀ کنترل خرید و فروش اسلحه در این کشور تصویب نشود، دموکرات ها نمی توانند تحصن خود را متوقف کنند.

پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان که به نقل از برخی رسانه های آمریکا ابتدا این اقدام را نمایشی خوانده بود، قول داده است جلسۀ بررسی قانون مالکیت سلاح را مجددا بازگشایی کند.