Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پرتغال برای صعود نیاز به یک برد حساس دارد

پرتغال برای صعود نیاز به یک برد حساس دارد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پرتغال بازی حساسی در مقابل مجارستان خواهد داشت.

آگهی

پرتغال بازی حساسی در مقابل مجارستان خواهد داشت. پرتغال در صورت باخت امکان دارد از دور رقابتها حذف شود.

برای تحلیل بهتری از این بازی با دو همکار پرتغالی و مجاری گفتگو کرده ایم و نظرات آنها را جویا می شویم.

یورونیوز:آخرین بار مجارستان ۴۴ سال پیش در جام ملتهای اروپایی بازی کرد و حالا دوباره شانس زیادی برای صعود به مرحله بعد دارد؟ انتظارش را داشتید؟

فکر می کنم بسیاری در مجارستان انتظار چنین نتایجی را نداشتند اما فکر می کردند فوتبالیستهای این کشور بهترین فوتبال را ارائه خواهند داد. یادمان هم نرود که ما در یکی از آسانترین گروهها در مرحله مقدماتی قرار گرفته ایم. باید ببینیم که چگونه می توانند در یک بازی جدی و در مقابل تیمی همچون پرتغال عمل کنند. آنها باید برای جایگاه اول گروه بجنگند. زمانی که می بینیم حقوق ماهانه رونالدو از حقوق مجموع بازیکنان مجارستان بیشتر است. البته یادمان نرود که دیگر تیمهای این گروه هم خیلی خوب عمل کرده اند.

یورونیوز:هواداران فوتبال در کشورتان چه حس و حالی دارند؟ رمز موفقیت مجارستان در چیست؟

پاسخ به این سوال آسان نیست. نزدیک به بیست هزار نفر از هواداران این تیم به فرانسه آمده اند و هزاران نفر بازیها را از تلویزیون دنبال می کند. در سالهای اخیر بسیاری فوتبال مجارستان را فراموش کرده بودند اما به نظر می رسد که دوباره تب فوتبال مجارستان را فرا گرفته و حتی مادرم از فوتبال می گوید.
کلید موفقیت مجارستان دو نفر هستند. دردای و برند استورک. دردای در مقام سرمربی مجارستان تیم ملی تازه ای تاسیس کرده است. سیستم تیم ما را تغییر داده است. سیستمی که کاملا توسط شاگردانش اجرا می شود و استراتژی کاربردی موثری داشته است. و همچنین باید از آمادگی جسمانی بالای این تیم بگوییم. آنها از نظر جسمانی در بهترین شرایط قرار دارند. و بالاخره حضور دوباره هواداران در کنار تیم ملی فوتبال اعتماد دوباره ای به این تیم می دهد.

یورونیوز: پرتغال اما وضع خوبی ندارد، دو بازی و دو مساوی، جایگاه سوم در گروه، چه اتفاقی افتاده است؟

وضعیت نگران کننده ای داریم، پرتغال موقعیت های زیادی دارد اما نمی تواند گل بزند. در واقع پرتغال هنوز نباخته است اما آینده صعود این تیم به یک بازی بسته است.
مانند ۳۲ سال پیش، اولین حضور پرتغال در یکی از جام ملتها. این رقابتها هم در فرانسه بود. پرتغال با دو مساوی با آلمان غربی و اسپانیا تورنمنت را آغاز کرد و سپس توانست نهایتا به نیمه پایانی برسد. در این مرحله بازی را به فرانسه واگذار کردند.
پرتغال باید بتواند در بازی بعدی از موقعیتهایش استفاده کند.

یورونیوز: اما درباره رونالدو او چرا نمی تواند بهترین فوتبالش را ارائه دهد؟

درست که رونالدو بهترین بازیهایش را ارائه نداده است مانند رونالدو در جام جهانی. اما او بهترین بازیکن جهان است و می توانیم هر انتظار از او داشته باشیم. تنها رونالدو نیست که با روزهای اوج فاصله دارد. کاروایو هم در بازی با اتریش عملکرد ضعیفی داشت.
او یکی از بهترین و باتجربه ترین مدافعان جهان است یک مرد عنکبوتی که توپهای زیادی را از حریفان می گیرد وآنرا تبدیل به ضد حمله می کند. آندره گومس و ژوائو موتینیو هم نشان داده اند که آنچنان که باید و شاید آماده نیستند و بهترین برای سرمربی تعویض برخی از بازیکنان است.
شاید بهترین کار بازی دادن به ژوائو ماریو باشد و مهمتر از او رناتو سانچز که بتازگی به بایرن مونیخ پیوسته است. او می تواند یکی از پدیده های این مسابقات باشد برای این کار هنوز زمان داریم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای وزیر مجارستان برای امور اتحادیه اروپا: تامین امنیت اروپا بدون تعامل با روسیه ممکن نیست

کارت زردی به اوربان برای دیدار با پوتین؛ آیا ریاست دوره‌ای مجارستان بر اتحادیه اروپا تعلیق می‌شود؟

دیدار ویکتور و دونالد در فلوریدا؛ اوربان: ترامپ مساله جنگ روسیه و اوکراین را حل می‌کند