مجارها برای حمایت از تیم ملی شان در جام ملت های اروپا شلوار ورزشی می پوشند

مجارها برای حمایت از تیم ملی شان در جام ملت های اروپا شلوار ورزشی می پوشند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فوتبال در مجارستان چیزی بیش از یک ورزش است.

آگهی

فوتبال در مجارستان چیزی بیش از یک ورزش است. مردم در سراسر کشور به آن علاقه دارند و در جریان بازی های جام ملت های اروپا (یورو ۲۱۰۶) بی صبرانه در انتظار پیروزی هایی هستند که تیم شان به ارمغان می آورد.

این ورزش در بین اقشار مختلف مردم جای خود را باز کرده است. آنها که با جسم و روح خود آن را حس می کنند در حرکتی جمعی به یکبار تصمیم گرفتند که با «شلوار ورزشی» سر کار حاضر شوند؛ شلواری که از لباس دروازه بان تیم ملی فوتبال شان الهام گرفته شده و برای حمایت از تیم ملی مجارستان پوشیده می شود.

این شلوار بر شیوه زندگی آنها نیز تاثیر گذار بوده و دیگر عرصه ها چون مد را هم دربرگرفته است. خبرنگار یورونیوز به سراغ دو تن از شهروندان بوداپشت رفته است. یکی از آنها گفت: «نمی توانید شلورهای ورزشی تیم مجارستان را پیدا کنید، همه به حراج رفته اند. دیر شده و نمی تواند جایی اثری از آنها پیدا کنید. ما مجارها لباس ویژه ای داریم که فقط به ما تعلق دارد و در تیم ما دیده می شود.»

تب فوتبال در بین مجارها همه را گرفته است. آنها تشویق و حمایت از تیم شان را به نوعی وظیفه خود می دانند. دیگر شهروند بوداپشت هم افزود: «ما که باید کار کنیم نمی توانیم به ورزشگاه برویم و تیم مان را تشویق کنیم. از اینرو به این شیوه [با پوشیدن شلوار ورزشی] حمایت خود را از تیم ملی مجارستان نشان می دهیم.»

گویی مجارها می خواهند موفقیت تیم شان را در یورو ۲۰۱۶ با پوشیدن این شلوارها تضمین کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«طرح ریزی برای حمله تروریستی»؛ جوان فرانسوی در اوکراین محکوم شد

یورو ۲۰۱۶؛ شانزده تیم صعود کننده به مرحله یک هشتم مشخص شدند

اعتراضات جدید در مجارستان؛ مقام سابق با انتشار صدای ضبط شده دولت اوربان را به فساد متهم کرد