یورو ۲۰۱۶؛ شانزده تیم صعود کننده به مرحله یک هشتم مشخص شدند

یورو ۲۰۱۶؛ شانزده تیم صعود کننده به مرحله یک هشتم مشخص شدند
نگارش از Euronews

پرتغال ۳- مجارستان ۳ ایسلند ۲- اتریش ۱ بلژیک ۱ – سوئد صفر ایرلند ۱ – ایتالیا صفر مجارستان و پرتغال به ترتیب با کسب ۵ و ۳ امتیاز به عنوان تیم های اول و سوم گروه «اف» به مرحله یک هشتم نهایی جام ملتهای

پرتغال ۳- مجارستان ۳
ایسلند ۲- اتریش ۱
بلژیک ۱ – سوئد صفر
ایرلند ۱ – ایتالیا صفر

مجارستان و پرتغال به ترتیب با کسب ۵ و ۳ امتیاز به عنوان تیم های اول و سوم گروه «اف» به مرحله یک هشتم نهایی جام ملتهای اروپا راه یافتند. این دو تیم در یک بازی پر گل و تماشایی به تساوی ۳ بر ۳ رضایت دادند. زولتان گرا و بالاش چوچاک گلهای مجارها را به ثمر رساندند و نانی و رونالدو هم گلزنان پرتغال بودند. ستاره رئال مادرید پاس گل تیمش را هم داد.

رونالدو به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

كريستيانو رونالدو پیش از بازی تیمش میکروفن یک خبرنگار را به داخل آب پرتاب کرد. کاپیتان تیم ملی پرتغال با این خبرنگار مشکل دیرینه دارد.

رونالدو نخستین بازیکنی است که در چهار دوره مختلف جام ملتها اروپا گلزنی کرده است.

ایسلند هم در دقیقه ۹۰ گل برتری را به اتریش زد تا به عنوان تیم دوم این گروه راهی مرحله حذفی شود. ایسلند با کسب ۳ امتیاز این دیدار مانند مجارستان ۵ امتیازی شد، ولی به علت تفاضل گل کمتر نسبت به مجارها به مقام دوم گروه قناعت کرد. این تیم در مرحله بعد به مصاف انگلستان می رود.

آنالیز بازی ایسلند و اتریش

بلژیک با نتیجه ۱ بر صفر سوئد را شکست داد و به عنوان تیم دوم گروه «ای» به مرحله یک هشتم نهایی جام ملتهای اروپا صعود کرد. تک گل این دیدار را رادیا ناینگولان با یک شوت مهار نشدنی در دقیقه ۸۴ به ثمر رساند. شاگردان مارک ویلموتس در مرحله بعدی به مصاف مجارستان خواهند رفت.

ایرلند هم با حساب ۱ بر صفر حریف قدرتمند خود، ایتالیا را مغلوب کرد و به عنوان تیم سوم این گروه به مرحله بعدی راه پیدا کرد. ایتالیا در این دیدار به بازیکنان اصلی خود استراحت داد تا آنها در بازی حساس مقابل اسپانیا آماده و سر حال باشند.

دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی

روز شنبه لهستان با سوئیس بازی می کند. ولز به مصاف ایرلند شمالی خواهد رفت و کرواسی قدرتمند نیز رو در روی پرتغال می ایستد.

روز یکشنبه، فرانسه میزبان از ایرلند پذیرایی می کند. بازیکنان آلمان به نبرد اسلواکی می روند و مجارستان هم با بلژیک بازی خواهد کرد.

روز دوشنبه نیز دو دیدار حساس اسپانیا و ایتالیا و همچنین انگلستان و ایسلند برگزار می شود.

همسران زیبای بازیکنان

لودوین قادری، همسر باکاری سانیا، مدافع تیم ملی فرانسه است. این زوج ۲ فرزند دارند.

آنا ایوانوویچ، تنیس باز صرب با باستیان شواینشتایگر، هافبک تیم ملی آلمان زندگی می کند. آنها قرار است بعد از این مسابقات ازدواج کنند.

سارا کاربونیرو روزنامه نگار با ایکر کاسیاس، یکی از اسطوره های تیم ملی اسپانیا زیر یک سقف زندگی می کند. فرزند دوم این زوج به تازگی به دنیا آمده است.

آنا لواندوفسکی، قهرمان سابق کاراته همسر مهاجم تیم ملی لهستان، روبرت لواندوفسکی است. او هم اکنون مسئول برنامه غذایی شوهرش است.

ویکتوریا ورگا مجار نیز دوست دختر، گراتسیانو پله، مهاجم تیم ملی ایتالیا است.

عکس روز

euro 2016 day 13

مطالب مرتبط