هواداران تیم انگلستان در فرانسه نگران آینده بریتانیا در اتحادیه اروپا هستند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
هواداران تیم انگلستان در فرانسه نگران آینده بریتانیا در اتحادیه اروپا هستند

دو روز مانده به همه پرسی در بریتانیا بر سر ادامه عضویت این کشور در اتحادیه اروپا بسیاری از بریتانیایی ها در ارتباط با آینده کشورشان هنوز بلاتکلیفند.

در گرماگرم بازیهای جام ملتهای اروپا (یورو ۲۰۱۶) در فرانسه هواداران تیم انگلستان دو دغدغه دارند: از یک سو به قهرمانی تیمشان چشم دوخته اند و از سوی دیگر نگران سرنوشت کشورشان هستند.

برخی از آنها ترجیح می دهند بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج شود، نظیر یک هوادار تیم انگلستان که در این باره می گوید: «برای گروه سنی من (که پنجاه سال دارم) واقعیت این است که از وقتی در اتحادیه اروپا بوده ایم تفاوتی ندیده ایم. به همین دلیل شاید خروج از این اتحادیه بهتر از ماندن در آن باشد. من فرزندانی دارم و فکر می کنم برای آنها خروج بهتر خواهد بود.»

بسیاری هم موافق ماندن در اتحادیه اروپایند تا به خروج از آن، نظیر دیگر هوادار تیم انگلستان که می گوید: «فکر نمی کنم که خروج از اتحادیه اروپا مشکلات ما را حل کند. می دانم که پول زیادی خرج کرده ایم. اما فکر می کنم که این پول از اتحادیه اروپا به ما برگردانده می شود. با این حال من به دولت بریتانیا اعتماد ندارم که بتواند این پول را عادلانه تر از اتحادیه اروپا توزیع کند.»

گرچه نتیجه آخرین نظرسنجی ها از پیشی گرفتن حامیان ماندن در اتحادیه اروپا حکایت دارد اما رقابت میان این دو دسته آنقدر نزدیک است که نمی توان نتیجه همه پرسی را حتی پیش بینی کرد.