Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اقتصاد و مهاجرت، محور تبلیغ طرفداران جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا

اقتصاد و مهاجرت، محور تبلیغ طرفداران جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش تفصیلی «کنترل» کلمه کلیدی است که طرفداران خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بر آن تاکید دارند: حفظ کنترل و بازیابی کنترل، کنترل مرزها و کنترل اقتصاد این کشور.

آگهی

گزارش تفصیلی

«کنترل» کلمه کلیدی است که طرفداران خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بر آن تاکید دارند: حفظ کنترل و بازیابی کنترل، کنترل مرزها و کنترل اقتصاد این کشور. آنها باور دارند که خروج از اتحادیه اروپا امکان پذیر است و به سود بریتانیا خواهد بود.

بوریس جانسون، شهردار سابق لندن از حزب محافظه کار، به چهره اصلی دعوت از رای دهندگان به رای برای خروج از این اتحادیه تبدیل شده است. در کمپین او برخی از اعضای دولت محافظه کار را نیز می توان دید.

او مدعی است پرداختهای بریتانیا به اتحادیه اروپا بیش از اندازه است. محور تبلیغات بوریس جانسون و مایکل گوو، وزیر دادگستری بریتانیا برای کسب رای جدایی در همه پرسی ۲۳ ژوئن (۳ تیر) استدلالهای اقتصادی است.

مایکل گوو می گوید: «آنها (اتحادیه) با پروژه هایی مانند پول واحد و پیمان شنگن، سطح مقاومت را در قاره ما کاهش دادند و با یورو، اقتصاد را ضعیف کردند.»

منتقدان اتحادیه اروپا می گویند بریتانیا بیش از آنکه از این اتحادیه درآمد کسب کرده باشد، برای آن هزینه کرده است. اگرچه از نظر حسابداری صِرف این حرف صحیح است و لندن ۷ میلیارد یورو از دست داده است اما اولا، این میزان کمتر از مبلغی است که آلمان و فرانسه از دست داده اند و دوم اینکه منتقدان به اتحادیه اروپا به میزان بازگشت سرمایه گذاریها در این سالها اشاره ای نمی کنند.

نایجل فاراژ، رهبر حزب استقلال پادشاهی متحد موسوم به «یوکیپ» نیز استدلال دیگری را مطرح می کند که مشکل مهاجران است. او می گوید: «به عنوان عضوی از اتحادیه اروپا، کنترل مهاجران مشکل نیست بلکه غیرممکن است و دلیل آن نیز کاملا واضح است. این گذرنامه بریتانیایی من است و اولین کلماتی که در آن درج شده چیست؟ اتحادیه اروپا.»

امکان مهاجرت در داخل اتحادیه اروپا منجر به آن شده است که بازار بزرگی به روی تمام شهروندان این اتحادیه گشوده شود اما طرفداران نایجل فاراژ به این موضوع همانند یک تهدید می نگرند.

به این ترتیب، رقابت در داخل اردوی طرفداران جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا و میان رهبران آن نیز بر پیچیدگی اوضاع کنونی افزوده است. با این وجود تمام طرفداران این جدایی بر این نکته اتفاق نظر دارند که با خروج از اتحادیه اروپا، بریتانیا بیش از گذشته سود خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد

طلاق بریتانیا از اتحادیه اروپا چقدر برای لندن آب می‌خورد؟ خان از هزینه‌های برکسیت گفت