Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نگرانی مهاجران ساکن در بریتانیا و بریتانیایی های مهاجر درباره برکسیت

نگرانی مهاجران ساکن در بریتانیا و بریتانیایی های مهاجر درباره برکسیت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

میلیون ها نفر از ساکنان بریتانیا مهاجرانی هستند که از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا به این کشور نقل مکان کرده اند و اغلب آنها نمی توانند در همه پرسی پیش روی بریتانیا درباره خروج و یا ماندن در اتحادیه ارو

آگهی

میلیون ها نفر از ساکنان بریتانیا مهاجرانی هستند که از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا به این کشور نقل مکان کرده اند و اغلب آنها نمی توانند در همه پرسی پیش روی بریتانیا درباره خروج و یا ماندن در اتحادیه اروپا مشارکت داشته باشند.

لوسی هینتون در پاریس متولد شده و پدر و مادر او پرتغالی هستند و ۱۶ سال پیش به بریتانیا نقل مکان کرده اند. او در تلاش برای کسب حق رای برای خارجی های ساکن در بریتانیا کمپینی را راه اندازی کرده است.

او با اشاره به پیام یکی از همراهان این کمپین می گوید: « یکی از پیام های نوشته شده این است که این عدم حق رای و مشارکت در همه پرسی همچون عدم اجازه به زنان برای مشارکت در همه پرسی درباره قانون سقط جنین است. این یک مقایسه بسیار عالی است و من تقریبا با آن موافقم . همه پرسی پیش رو درباره تغییر شرایط زندگی ما است ولی نمی توانیم در تعیین این سرنوشت مشارکت کنیم.»

نیشان جینگوزیان اهل بلغارستان است اما از ۱۰ سال پیش در بریتانیا زندگی می کند. او دارای ملیت بریتانیایی است و حق رای دارد اما برای آنهایی که حق رای ندارند، نگران است.

او می گوید: « به اعتقاد من این یک مورد آشکار از تبعیض است. همه ما در این کشور مالیات می پردازیم، دارایی هایی داریم و خانواده و دوستانمان اینجا زندگی می کنند. ما نه تنها در زمینه اقتصادی بلکه از نظر سیاسی، فرهنگی و در زندگی اجتماعی نیز در بریتانیا مشارکت داریم.»

نیشان ادامه می دهد: «عدم اطمینان از آینده کشور جوی از ترس و نگرانی در میان میلیون ها نفر در بریتانیا ایجاد کرده است. به عنوان مثال برخی از دوستان من در حال حاضر برای بازگشت به بلغارستان برنامه ریزی می کنند.»

لوسی نیز با وجود اینکه اجازه رای دارد اما همچنان نسبت به عدم حق رای برای بخشی از ساکنان بریتانیا نگران است. او می گوید: «اگرچه هم اکنون نیز بریتانیایی هستم اما همچنان احساس نگرانی می کنم. از اینکه می توانم برگه رای خود را به صندوق بیاندازم بسیار خوشحالم و باعث افتخار است اما همانطور که می دانید این قطره ای است در اقیانوس.»

دامون امبلینگ، خبرنگار یورونیوز می گوید: «همه پرسی تنها سبب بحث میان مهاجرانی که در بریتانیا ساکن شده اند نیست بلکه نگرانی بزرگی برای آنهایی است که به دلایل متفاوت کشور خود را ترک کرده اند از جمله آن دسته از بریتانیایی هایی که زندگی در اسپانیا را برگزیده اند.»

گروهی از مردم بریتانیا که کشور خود را ترک کرده اند اینک در منطقه ای در جنوب شرقی اسپانیا زندگی می کنند. الیکانته شهری در استان والنسیا در اسپانیا است. در این منطقه که ۴۲ درصد از جمعیت آن را بریتانیایی ها تشکیل می دهند به راحتی می توان تمامی نیازهای ضروری را مطابق با سلیقه مردم بریتانیا یافت. بسیاری از آنها در حال حاضر زمین و خانه هایی برای خود خریده اند و برای دریافت مزایای اجتماعی و کاهش پیچیدگی مسایل اداری اقامت دایم دریافت کرده اند.

کیت و دیو، زوج بریتانیایی ساکن در الیکانته نیز ۶ سال است که اقامت دایم دارند. با دریافت کارت بهداشت که مربوط به استان والنسیا است، تمام هزینه های پزشکی سالانه برای دیو رایگان است. چیزی که ممکن است در صورت وقوع برکسیت تغییر کند.

او می گوید: «زمانی که تشخیص داده شد که به بیماری دیابت از نوع دوم مبتلا هستم از خدمات سیستم پزشکی و بهداشتی بهره مند شدم که کاملا مجانی بود. دریافت نسخه پزشک و یا آزمایش خون که دو بار در سال صورت می گیرد نیز به صورت رایگان انجام می شود. اما در صورتی که برکسیت رخ دهد احتمالا باید همه اینها را پرداخت کنم.»

کیت همسر او نیز می گوید: «بدیهی است که در حال حاضر ما حقوق بازنشستگی دریافت می کنیم و مقداری پس انداز نیز در بریتانیا داریم که نمی خواهیم آن را از دست بدهیم. ما نسبت به احتمال توقف حقوق بازنشستگی در صورت جدایی از اتحادیه اروپا نگرانیم.»

نگرانی های مشابهی برای افرادی همچون مایکل و پیتر نیز وجود دارد که در بریتانیا و اسپانیا کار کرده اند. مایکل دو ماه است که در اسپانیا فعال شده و پیتر ۱۲ سال سابقه کار در اسپانیا دارد.

پیتر که صاحب یک رستوران است، می گوید: «چگونه انتقال بازنشستگی از بریتانیا به اسپانیا ممکن خواهد بود؟ یا برعکس در صورتی که به بریتانیا بازگردم آیا امکان انتقال بازنشستگی از اسپانیا ممکن است؟ در حال حاضر ممکن به نظر می رسد اما در صورت وقوع برکسیت هیچ چیز به نظر آسان نمی رسد.»

مایکل نیز که در الیکانته سرآشپز است، می گوید: «برای من دریافت مزایای اجتماعی بسیار آسان بود اگرچه نیاز به ترجمه داشت اما در کل چندان مشکل نبود اما آنچه برای من نگران کننده است مشکل تر شدن مراحل درصورت وقوع برکسیت و خروج ما از اتحادیه اروپا است.»

خروج از اتحادیه اروپا می تواند تغییراتی برای ساکنان بریتانیایی در اسپانیا ایجاد کند. سامانتا هال، عضو شورای بریتانیا در الیکانته است.

او می گوید: «مردم درباره برکسیت و احتمال خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بسیار ابراز نگرانی می کنند. اینکه آیا همچنان از حق رای در انتخابات محلی برخوردار خواهند بود؟ می دانیم که نمی توانیم در رای گیری ملی شرکت کنیم اما آیا حق مشارکت در انتخابات محلی را داریم؟ مهمتر اینکه ما خواهان داشتن یک نمانیده بریتانیایی در شورای شهر هستیم.»

سامانتا و تینا براون مرکزی را دایر کرده اند که مسایل روزمره شهروندان بریتانیایی ساکن در الیکانته را پیگیری می کنند. آنها هر دو از موافقان ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا هستند.

آگهی

تینا براون می گوید: «بسیاری از مردم فکر می کنند که برکسیت تاثیری بر آنها نخواهد داشت، گروهی نیز حتی متوجه نیستند این رای گیری به چه دلیلی است و مفهوم آن چیست اما در میان افرادی ثبت نام کرده اند همه خواهان ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا هستند.» سزار سمپر، خبرنگار یورونیوز می گوید: «فرودگاه الیکانته مثالی از حضور گروه بزرگی از بریتانیایی ها در این منطقه است. از میان بیش از ۱۰ میلیون مسافری که طی سال گذشته از این فرودگاه سفر کرده اند بیش از ۴۰ درصد بریتانیایی بوده اند. کمپین هواداران ماندن در اتحادیه اروپا بلیط های ۲۰ یورویی را در اختیار شهروندان بریتانیایی ساکن در این شهر قرار داده تا با سفر به بریتانیا در همه پرسی ۲۳ ژوئن مشارکت کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد

طلاق بریتانیا از اتحادیه اروپا چقدر برای لندن آب می‌خورد؟ خان از هزینه‌های برکسیت گفت