پیشروی های ارتش عراق برای بازپس گیری نهایی فلوجه

پیشروی های ارتش عراق برای بازپس گیری نهایی فلوجه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نیروهای ارتش عراق در حال نبرد برای بیرون راندن آخرین نیروهای وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی در اطراف شهر فلوجه هستند.

آگهی

نیروهای ارتش عراق در حال نبرد برای بیرون راندن آخرین نیروهای وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی در اطراف شهر فلوجه هستند. حیدرالعبادی نخست وزیر عراق جمعه شب و پس از آنکه ارتش این کشور توانست مرکز شهر را تصرف کند، در یک پیام تلویزیونی گفت نیروهای دولتی بر نیروهای جهادی در فلوجه پیروز شده اند. با اینحال خطر بمبهای انتحاری و خمپاره ها جان سربازان را تهدید می کند.

صعد حربیه یکی از فرماندهان ارتش عراق می گوید: «باید از جان سربازانمان محافظت کنیم. در دو سال و نیم گذشته فلوجه در دست نیروهای داعش بوده است. پیشروی باید آهسته باشد.»

همزمان با پیشرفت نیروهای ارتش در مناطق شمالی شهر، دولت عراق در اطراف شهر فلوجه مکانهایی را برای پناه دادن به ساکنان اختصاص داده است.

یکی از کودکان داخل اردوگاه می گوید: «نیروهای داعش به ما وعده غذا می دادند ولی هیچ چیزی برای خوردن نبود. خواستیم فرار کنیم ولی آنها مانع ما شدند. نه گازی بود و نه نفتی. مدرسه ها هم تعطیل بودند. ما با بمب، حمله های هوایی و تانک محاصره شده بودیم.»

نیروهای داعش همچنان موصل و مناطق اطراف این شهر را در دست دارند. به تازگی هزاران نفر از ساکنان مخمور در فاصله ۱۰۰ کیلومتری از موصل، به دلیل پیشروی نیروهای داعش مجبور به کوچ اجباری از این ناحیه شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاکسازی مناطق مین گذاری شده فلوجه در عراق آغاز شد

حملات آمریکا به مقر کتائب حزب‌الله؛ تهدید شبه نظامیان عراقی: این حمله بی‌ مجازات نمی‌ماند

جنگ غزه و شتاب حملات گروه‌های‌ تحت حمایت ایران به پایگاه‌های آمریکا؛ پاسخ پنتاگون متناسب بوده است؟