Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

برنامه آشنا سازی مهاجران با ماه رمضان در امارات

برنامه آشنا سازی مهاجران با ماه رمضان در امارات
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مرکز فرهنگی شیخ محمد بن راشد آل مکتوم در دبی در امارات متحده عربی درهای خود را بروی مهاجران و جهانگردان گشوده است.

آگهی

مرکز فرهنگی شیخ محمد بن راشد آل مکتوم در دبی در امارات متحده عربی درهای خود را بروی مهاجران و جهانگردان گشوده است. این کار برای آشنا ساختن بازدید کنندگان با فرهنگ ماه رمضان در این کشور صورت می گیرد. شعار این مرکز «درها را بگشایید، ذهن ها را بگشایید» است.

عبدالله ابن عیسی السرکال مدیر این مرکز فرهنگی می گوید: «در امارات متحده عربی میلیونها نفر از ساکنان دیگر کشورها زندگی می کنند. شاهد وضعیتی منحصر به فرد و فضایی چند فرهنگی هستیم. این افراد نیازمند آشنایی با فرهنگ امارات متحده عربی هستند.»

بازدیدکنندگان همچنین می توانند در برنامه افطار در این مرکز حاضرشده و از نزدیک با مراسم و آداب مسلمانان آشنا شوند. داوطلبان اماراتی نیز در مرکز حاضر هستند تا به پرسشهای حاضران پاسخ گویند.

زنی میانسال اهل کشور پرتغال که از سالها پیش در امارات زندگی می کند می گوید: «خیلی باز و خیلی مهمان نواز هستند. کم و بیش همه فرهنگها در اینجا حضور دارند. با آنها کمی صحبت کردیم. می توانیم از آنها سوالهایمان را بپرسیم. آدمهایی مانند ما هستند. در زندگی روزمره فرصت صحبت با آنها را نداریم. این نکته جذاب این دیدار است.»

دختر جوان بریتانیایی که برای بازدید به این مرکز آمده می گوید: «عاشق این هستم که باز و مهمان نواز هستند. اماراتی ها از این نظر خیلی شبیه ما هستند.»

زن بریتانیایی دیگری که از سالها پیش در خاورمیانه زندگی می کند می گوید: «این بخشی از روند جذب شدن در جامعه است. ما در دبی زندگی می کنیم. واقعا موضوع زندگی در جامعه اینجا در آرامش، عشق و هماهنگی است.»

امارات متحده عربی در دوم دسامبر ۱۹۷۱ شکل گرفت. بیشتر جمعیت این کشور را مهاجران کشورهای دیگر تشکیل می دهند. این کشور علاوه بر کلیسا،همچنین چند معبد برای هندوها و سیک ها هم دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پولشویی از طریق خرید ملک در دبی؛ «حزب‌الله و حوثی‌ها» چگونه تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنند؟

سیل دبی نتیجه تغییرات آب و هوایی بود یا باروری ابرها؟

تلاش برای از سرگیری همه پروازها در فرودگاه دوبی؛ چرا امارات برای بارندگی‌های شدید آماده نبود؟