در آستانه بازیهای المپیک، حکم تعلیق دو و میدانی روسیه تایید شد

در آستانه بازیهای المپیک، حکم تعلیق دو و میدانی روسیه تایید شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جمعه پس از برگزاری جلسه شورای اتحادیه بین المللی فدراسیون های دوومیدانی، ۲۴ عضو هیات رئیسه این اتحادیه متفق القول رای به محرومیت دوومیدانی کاران روس در مسابقات المپیک پیش رو…

آگهی

جمعه پس از برگزاری جلسه شورای اتحادیه بین المللی فدراسیون های دوومیدانی، ۲۴ عضو هیات رئیسه این اتحادیه متفق القول رای به محرومیت دوومیدانی کاران روس در مسابقات المپیک پیش رو دادند.

‘RusAF has not met reinstatement conditions’ – IAAF Council Meeting, Viennahttps://t.co/a9pzzqny0Q

— IAAF (@iaaforg) 17 juin 2016

دلیل اصلی آن موارد متعدد استفاده از مواد نیروزا و دوپینگ های سازماندهی شده که از پشتیبانی دولت روسیه برخوردار بوده، می باشد.

WADA investigator has evidence Russian ministry helped cover up doping tied to 2013 world track champs in Moscow.https://t.co/OZPuimqvD5

— Steve Wilson (@stevewilsonap) 17 juin 2016

سباستین کو، رئیس بریتانیایی فدراسیون بین المللی دوومیدانی می گوید: « با وجود پیشرفتهای خوبی که داشتیم اعضای یاف متفق القول هستند که وزارت ورزش روسیه به شرایط و خواستهای سازمان مبارزه با دوپینگ تن نداده است و بنابراین ورزشکاران روسیه مشروعیت شرکت در رقابتهای بین المللی را نخواهند داشت درصورت پذیرش ورزشکاران روس اعتماد رقبای آنها و هواداران را از دست خواهیم داد.»

اولین بار یاف، اتحادیه بین المللی فدراسیونهای دومیدانی در ماه نوامبر بدلیل گزارشهای متعدد دوپینگ سازماندهی شده ورزشکاران روس، که اغلب آنها را دوومیدانی کاران این کشور تشکیل می دادند تصمیم گرفت تا مانع از حضور این ورزشکاران درالمپیک ریو شود.

#Putin says barring #RussianAthletes from #RioOlympics is unfair, unlike #doping#Rio2016pic.twitter.com/16Ma5I9xtj

— Sputnik (@Sputnik_Not) 17 juin 2016

ایسین بایوا، قهرمان جهان و المپیک روسیه در رشته پرش با نیزه می گوید: « واقعا شرم آور است که ورزشکاران پاکی همچون من و بسیاری دیگر از شرکت در این رقابتها محروم می شوند. به شما یادآوری می کنم که دوومیدانی ورزش انفرادی است و هر شخصی مسئول اعمال خود می باشد. نمی توانم هنوز از زبان تیم ملی روسیه صحبت کنم چرا که ما یک تصمیم دسته جمعی خواهیم گرفت. هر کدام از ما شانس کسب یک طلا را دارد.»

البته حکم نهایی را کمیته بین المللی المیپک در ۲۱ ژوئن اعلام خواهد کرد و بسیاری از کارشناسان می گویند بدلیل نفوذ و وجود اسپانسرهای مالی مهم در ریو از جمله گاز پروم احتمال تنبیه دوومیدانی کاران روس بسیار پایین است.

DETAILS: #Putin has expressed his #hope that a compromise could be found https://t.co/kUXeHuBtiv#IAAFpic.twitter.com/HTf0KRZnvR

— Sputnik (@SputnikInt) 17 juin 2016

. iaaforg</a> press conference will be streamed live today at 4pm BST via <a href="https://twitter.com/YouTube">YouTube

See – https://t.co/4BCOw4kE56#IAAF#Rio2016#athletics

— LawInSport (@LawInSport) 17 juin 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفت سازمان ملل با تصمیم فرانسه در منع حجاب برای ورزشکارانش در المپیک پاریس

مقامات شهر پاریس پس از ۱۰۰ سال اجازه می‌دهند شناگران در رود سن شنا کنند

افشای ایمیل‌ها و تهدید به شکایت؛ نخستین رئیس زن کمیته المپیک فرانسه استعفا داد