سپاه پاسداران: نازنین زاغری در پروژه‌های براندازی مشارکت داشته است

سپاه پاسداران: نازنین زاغری در پروژه‌های براندازی مشارکت داشته است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سپاه ثارالله استان کرمان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نازنین زاغری راتکلیف، کارمند ایرانی-بریتانیایی بنیاد توماس رویترز در« پروژه های براندازی مشارکت داشته» و از سوی نیروهای این نهاد بازداشت شده است.

خانم زاغری، از سوم آوریل (پانزدهم فروردین) هنگام خروج از ایران به همراه فرزند ۲۲ ماه‌ خود در فرودگاه امام خمینی تهران بازداشت شد. در بیانیه سپاه استان کرمان آمده است که نیروهای اطلاعات سپاه پس از بازداشت، وی را به شهر کرمان منتقل کرده و در یک سوییت نگهداری می‌کنند. به گفته این نهاد نظامی-اطلاعاتی «خانم زاغری در طول مدت بازداشت» «مرتبا با خانواده خود تماس تلفنی و ملاقات حضوری داشته است.»

سپاه استان کرمان از خانم زاغری ۳۷ ساله به‌عنوان «یکی از سرشبکه‌های اصلی موسسات معاند» یاد و وی را به «عضویت در شرکت‌ها و موسسات بیگانه» و مشارکت در «طراحی و اجرای پروژه های رسانه‌ای و سایبری با موضوع براندازی نرم نظام مقدس جمهوری اسلامی» متهم کرده است. بنا به اعلام این نهاد، «در حال حاضر پرونده ایشان برای انجام مراحل قضایی به تهران ارسال شده و تحقیقات تکمیلی توسط مامورین سازمان اطلاعات سپاه در حال انجام می باشد.»


از سال۱۳۹۴، و پس از اصلاح قانون آیین دادرسی کیفری ایران، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، از جمله ضابطان قضایی محسوب می‌شود و ماموران این نهاد با مجوز و حکم مراجع قضایی می‌توانند در «کشف جرم، حفظ آثار و علائم و جمع آوری ادله وقوع جرم، شناسایی، یافتن و جلوگیری از فرار و مخفی شدن متهم، تحقیقات مقدماتی، ابلاغ اوراق و اجرای تصمیمات قضایی، به موجب قانون اقدام» کنند.

اطلاعیه سپاه، رسانه‌های خارج از ایران که در ماه‌‌های گذشته اخبار مربوط به بازداشت خانم زاغری را پوشش داده اند «بنگاههای خبری دولت های استکباری» توصیف و اعلام کرده است که «خیال خام» این رسانه‌ها به منظور «ایجاد اخلال در عزم راسخ پاسداران انقلاب» هرگز محقق نخواهد شد.

سپاه ثارالله استان کرمان، در پایان این اطلاعیه، آورده است: «دشمنان و بدخواهان انقلاب اسلامی باید بدانند، مامورین اطلاعاتی سپاه اشراف کاملی بر فعالیت‌های خصمانه آنان در فضای مجازی و حقیقی دارند و بدون اغماض با همه عناصر و شبکه های وابسته به بیگانه قاطعانه برخورد خواهند کرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف سنگ‌نگاره دوره ساسانی در فرودگاه لندن؛ اینترپل در جستجوی قاچاقچیان مجسمه ۴۰ میلیون دلاری

تحولات ایران؛ طرح مجازات اظهارنظرهای مخالف مواضع رسمی تحویل هیات رئیسه مجلس شد

پناهجویان در «تله مرگ»؛ آتش‌نشانان بریتانیا دولت را درباره ایمنی «بیبی استکهلم» به چالش می‌کشند