حمله اورلاندو؛ واکنشهای متفاوت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به این کشتار

حمله اورلاندو؛ واکنشهای متفاوت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به این کشتار
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سخنان شدید دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، علیه باراک اوباما واکنش بسیاری از سیاستمداران از جمله هیلاری کلینتون، نامزد دموکراتها در انتخابات را…

آگهی

سخنان شدید دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، علیه باراک اوباما واکنش بسیاری از سیاستمداران از جمله هیلاری کلینتون، نامزد دموکراتها در انتخابات را برانگیخت.

ترامپ پس از حمله اورلاندو گفت در مقام رئیس جمهوری اجازه مهاجرت مسلمانان به آمریکا را تا زمانی که مشکل اسلام گرایی افراطی حل نشده است را نخواهد داد. او در سخنانش باراک اوباما را در مبارزه با اسلامگرایان کاملا منفعل خواند.

هیلاری کلینتون در واکنش به سخنان ترامپ گفت: «آنچه که دونالد ترامپ می گوید تنها شرم آور است. سخنان او بی احترامی به تمامی قربانیان و بازماندگان این فاجعه است. او با این سخنان باردیگر نشان داد که به هیچ وجه توانایی اداره یک کشور را ندارد و نمی تواند در مقام فرمانده قوا کشور را رهبری کند.»

اشتفان گروبه خبرنگار ما از واشنگتن در اینباره می گوید: «کشتار اورلاندو، بنوعی کمپین تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری را وارد مرحله تازه ای کرد. این کشتار تفاوت های فاحش بین دو کاندیدای جمهوریخواه و دموکرات را نشان می دهد. بار دیگر دونالد ترامپ با سخنانش می خواهد نیروی فوق العاده و قاطعیت خود از یکطرف و بی تفاوتی نسبت به واکنش سیاسمتداران را نشان دهد.

ترامپ نشان داده که می خواهد روی ترس و واهمه از تروریسم کاملا سرمایه گذاری کند. او می داند بخش بزرگی از آمریکایی ها اولویت خود را مسائل امنیتی و مبارزه با تروریسم می شمارند.

در سوی دیگر هیلاری کلینتون می خواهد آرامش و اتحاد را به مردم آمریکا هدیه دهد. کلینتون می خواهد به آمریکایی ها اعتماد به نفسی دوباره بدهد. در هرحال چه بخواهیم یا نه مساله تروریسم مساله اصلی این انتخابات خواهد بود و هر کدام از کاندیداها ناگزیر باید راهشان را انتخاب کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا محکومیت احتمالی ترامپ در دادگاه می‌تواند مانع از بازگشت او به کاخ سفید شود؟

افزایش احتمال تعطیلی دولت آمریکا؛ چه کسانی آسیب می‌بینند؟

ترامپ رئیس ستاد ارتش آمریکا را لایق اعدام دانست؛ میلی: برای حفاظت از خانواده‌ام اقدام می‌کنم