شهادت روانشناس بالینی اسکار پیستوریوس برای جلوگیری از انتقال او به زندان

شهادت روانشناس بالینی اسکار پیستوریوس برای جلوگیری از انتقال او به زندان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دوشنبه دراولین جلسه از جلسات استماع دادگاه «اسکار پیستوریوس» که در نهایت به اعلام حکم وی منجر خواهد شد، روانشناس بالینی او شهادت خود مبنی بر مخالفت با بازپس فرستادن آقای پیستوریوس به زندان به دلیل اف

آگهی

دوشنبه دراولین جلسه از جلسات استماع دادگاه «اسکار پیستوریوس» که در نهایت به اعلام حکم وی منجر خواهد شد، روانشناس بالینی او شهادت خود مبنی بر مخالفت با بازپس فرستادن آقای پیستوریوس به زندان به دلیل افسردگی شدید را ارائه کرد.

اقای پیستوریوس، قهرمان پاراالمپیک آفریقای جنوبی که به متهم به قتل دوست دختر خود است هم اکنون به قید وثیقه از زندان بیرون و در حبس خانگی بسر می برد.

پروفسور جاناتان شولتز، روانشناس بالینی گفت: « به زبان عامیانه بگویم این مرد از بین رفته است. از نظر من با وضعیت حال حاضر او باید در بیمارستان بستری باشد. از اتفاق سال ۲۰۱۳ او دچار آسیب های روانی شدید شده بطوری که از صدای شلیک گلوله حتی اگر در حال تماشای فیلم باشد، وحشت می کند.»

اسکار پیستوریوس پذیرفته است که سه سال قبل با تیراندازی به سمت ریوا استین کمپ، او را کشته است. او می گوید که دوست دختر خود را با دزد منزل اشتباه گرفته بود این یک قتل غیر عمد بوده است.

در ماه های پایانی سال ۲۰۱۵ دادگاه تجدید نظر، حکم «قتل غیرعمد» آقای پیستوریوس را به «قتل عمد» تغییر داد. حکم مجازات غیر عمد او پنج سال حبس بود که می توانست پس از سپری کردن یک سال در زندان ادامه دوران حبس را در حبس خانگی سپری کند. اما با تغییر حکم دادگاه به «قتل عمد»، حداکثر مجازات پانزده سال حبس در انتظار او است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمایت آفریقای جنوبی از فلسطینی‌ها چگونه با پرونده نسل‌کشی در این کشور عجین شده است؟

«مردم» در یکی از خشن‌ترین شهرک‌های آفریقای جنوبی هفت جوان را زنده‌زنده سوزاندند

دونده المپیک یک دهه پس از قتل دوست دخترش حکم آزادی مشروط گرفت