درخواست مربی و کاپیتان تیم ملی فوتبال انگلستان از هواداران

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
درخواست مربی و کاپیتان تیم ملی فوتبال انگلستان از هواداران

بدنبال هشدار یوفا به تیم های ملی فوتبال روسیه و انگلستان، روی هاجسون و وین رونی، هواداران تیم انگلستان را به پرهیز از خشونت دعوت کردند.

پس از درگیری های خشونت آمیز بین هواداران تیمهای ملی فوتبال روسیه و انگلستان در بندر مارسی، اتحادیه فوتبال اروپا در هشداری جدی این دو کشور را به اخراج از رقابتها تهدید کرد. مربی و کاپیتان تیم ملی فوتبال انگلستان ضمن دعوت هواداران تیم به آرامش از آنها خواستند از دردسر و ایجاد مشکل اجتناب کنند.

روی هاجسون گفت: «به عنوان مربی تیم انگلستان طبیعتا بسیار نگران تدابیری هستم که ما را تهدید می کند. محرومیتهایی که ممکن است علیه تیم ما اعمال شود. از همه هواداران درخواست می کنم. ما از حمایت و پشتیبانی شما در مسابقات قدردانی می کنیم. در خواست من از همه شما این است که از دردسر و ایجاد مشکل دوری کنید تا تضمین کنیم که این تدابیر احتمالی هرگز در مورد تیم ما اجرا نمی شود و سعی کنیم با حداکثر تلاش، فرصت حضور در این رقابتها را داشته باشیم.»

وین رونی، کاپیتان تیم ملی فوتبال انگلستان نیز در پیامی به هواداران گفت: «از پشتیبانی شما در استادیوم مسابقه با تیم روسیه متشکر می کنم. حال که مسابقه بزرگ با تیم ولز را در پیش داریم اگر بلیط مسابقه را ندارند، لطفا سفر نکنید و از کسانیکه بلیط دارند می خواهم که با حفظ امنیت و رفتار مناسب به حمایت خود از تیم ادامه بدهند.»

این درگیریهای خشنونت بار در پایان مسابقه بین طرفداران دو تیم در استادیوم شروع شد و با درگیر شدن فرانسوی ها و دخالت پلیس به مدت سه روز در بندر مارسی، محل برگزاری مسابقه ادامه پیدا کرد. یوفا ضمن مقصر دانستن هواداران تیم فدراسیون روسیه برای شروع آشوب در استادیوم گفت در صورت ادامه این سوء رفتارها، هر دو کشور از مسابقات یورو ۲۰۱۶ اخراج می شوند.