Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اوباما: نفرت و تروریسم نمی تواند ارزشهای آمریکاییها را زیر سوال ببرد

اوباما: نفرت و تروریسم نمی تواند ارزشهای آمریکاییها را زیر سوال ببرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در جریان حمله به کلوپ شبانه در اورلاندوی آمریکا ۵۰ نفر جان باختند و ۵۳ نفر زخمی شده اند.

آگهی

در جریان حمله به کلوپ شبانه در اورلاندوی آمریکا ۵۰ نفر جان باختند و ۵۳ نفر زخمی شده اند. باراک اوباما از اولین دقایق اتفاقات مرتبط با این حمله را دنبال کرد و در اولین ساعات بعداز ظهر یکشنبه در این باره سخنرانی کرد.

رییس جمهوری ایالات متحده گفت: «امروز یکی از تلخترین روزهای برای دوستانمان است، هموطنان آمریکایی ما، همجنسگراها و دوجنس گراها و تراجنسیها است. این حادثه تلخ به همه ما آمریکایی ها یک نکته را یادآوری می کند جدای از نژاد وقومیت و یا مذهب و گرایشهای جنسی این یک حمله به تمام آمریکا و آمریکایی ها است. حمله به اصول و ارزشهای برابری خواه که به ملت ما معنا می دهند. هیچ وقت تنفر و ترور نمی تواند ملت را بشکند و یا ارزشهای ما آمریکاییها را زیر سوال ببرد.»

آقای اوباما این حمله را اقدام تنفرآمیز تروریستی خواند و از آن به عنوان مرگبارترین تیراندازی تروریستی در تاریخ ایالات متحده یاد کرد.

او گفت: «این کشتار فجیع یک بار دیگر به ما نشان می دهد که هر کسی در این کشور می تواند بآسانی سلاحی بدست بگیرد و به یک مدرسه، سینما و یا تئاتر و کلوپ شبانه حمله کند. باید نهایت تصمیم بگیریم آیا این همان آمریکایی است که خواهان آن هستیم.»

این حمله تروریستی پس از حملات یازدهم سپتامبر مرگبارترین اقدام تروریستی در خاک آمریکاست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها