Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

توزیع نسخه رایگان کتاب «نبرد من» آدولف هیتلر در ایتالیا جنجال آفرید

توزیع نسخه رایگان کتاب «نبرد من» آدولف هیتلر در ایتالیا جنجال آفرید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روزنامه «ایل جورناله» ایتالیا روز شنبه نسخه رایگان کتاب «نبرد من» را به خریداران کتاب «تاریخ رایش سوم» اهدا کرد.

آگهی

روزنامه «ایل جورناله» ایتالیا روز شنبه نسخه رایگان کتاب «نبرد من» را به خریداران کتاب «تاریخ رایش سوم» اهدا کرد. این اقدام خشم ماتئو رنتسی، نخست وزیر ایتالیا و جامعه یهودیان این کشور را به همراه داشت.

نخست وزیر ایتالیا با انتشار پیامی در حساب توییتر خود، اقدام روزنامه ایل جورناله را «کثیف و زننده» خواند و همبستگی اش را با جامعه یهودیان این کشور اعلام کرد.

Trovo squallido che un quotidiano italiano regali oggi il Mein Kampf di Hitler. Il mio abbraccio affettuoso alla comunità ebraica #maipiù

— Matteo Renzi (@matteorenzi) June 11, 2016

جیووانی پالرمو، از نیروهای پلیس سیسیل در این باره گفت: «هیتلر شر مطلق بود. اما این بدان معنا نیست که برای پرهیز از وقوع آن در آینده، جلوی دانستن مردم را بگیریم. اگر یک آدم عادی از موضوع آگاه باشد می تواند از وقوع چنین مواردی جلوگیری کند.»

لویجی انسی، بازنشسته ساکن رم هم گفت: «برای آگاهی از تاریخ حق انتخاب وجود دارد. بر این باورم که نازیسم بی تردید از هر منطقی بدور است.»

الساندرو سالوستی، سردبیر ایل جورناله با اذعان به نگرانی جامعه یهودیان ایتالیا، هدف از این اقدام را اطلاع رسانی به خوانندگان در مورد شر و جلوگیری از تکرار آن عنوان کرده است.

روزنامه ایل جورناله روزنامه ای با گرایش دست راستی و امتیاز آن متعلق به خانواده سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر سابق ایتالیاست.

هیتلر کتاب «نبرد من» را بین سالهای ۱۹۲۴ تا ۱۹۲۶ نوشت و این کتاب برای نخستین بار در سال ۱۹۴۵ در آلمان منتشر شد. انتشار نبرد من پس از پایان جنگ جهانی دوم در آلمان ممنوع شده بود و بازنشر آن پس از ۷۰ سال از ابتدای ژانویه گذشته ( شش ماه پیش) از سرگرفته شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشتادمین سالگرد «روز دی»؛ بازآفرینی فرود دومین گردان ساحلی نیروی دریایی آمریکا در نرماندی

هشتادمین سالگرد «روز دی»؛ صدها چتر‌بازعملیات تاریخی پیاده‌سازی متفقین در نرماندی را بازسازی کردند

اردوغان بار دیگر با اعلام حمایت از حماس، نتانیاهو را با هیتلر و استالین مقایسه کرد