سه امتیاز نخست برای فرانسه میزبان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سه امتیاز نخست برای فرانسه میزبان

لحظات حساس

- نیمه نخست بازی از جذابیت لازم برخوردار نبود و علیرغم برتری نسبی میزبان، دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن رفتند.

- شاگردان دیدیه دشان بالاخره در دقیقه ۵۸ و در پی اشتباه مسلم دروازه بان رومانی مزد برتری نسبی خود را گرفتند. اولیویه ژیرو با یک ضربه سر زیبا شادی را به استاد دو فرانس آورد.

- اما این برتری دیری نپایید چرا که نیکولای استانچیو در دقیقه ۶۵ بازی پنالتی گرفت و بوگدان استانکو این پنالتی ارزشمند را تبدیل به گل کرد تا نتیجه مساوی شود.

- این پایان کار نبود تنها ۲ دقیقه مانده به انتها دیمیتری پایت با یک شوت سهمگین فرانسه را ۳ امتیازی کرد.

نگاهی به دیدار افتتاحیه

فرانسه و رومانی در دیدار افتتاحیه یورو۲۰۱۶ جمعه شب در استاد دو فرانس به مصاف هم رفتند و در پایان این میزبان بود که ۳ امتیاز ارزشمند این دیدار را از آن خود کرد. بدین ترتیب شاگردان دیدیه دشان ضمن برتری ۲ بر ۱ بر رومانی با خیالی آسوده تر چهارشنبه ۲۶ خرداد در برابر آلبانی صف آرایی خواهند کرد. خروسها در این دیدار در حد و قواره «مدعی قهرمانی» ظاهر نشدند و به لطف درخشش دیمیتری پایت از سد رومانی گذشتند.

سه نکته ای که می توان از این بازی آموخت:

- به تصمیمات داوری اعتراض نکرد. (پنالتی مشکوک به نفع رومانی) – هیچ تیمی را دستکم نگرفت. – فوتبال ۹۰ دقیقه است و باید تا لحظه آخر تلاش کرد.

اطلاعات گرافیکی (اینفوگرام) دیدار فرانسه-رومانی:

بازتاب این دیدار در شبکه های اجتماعی

بهترین بازیکن دیدار فرانسه-رومانی

به لطف درخشش دیمیتری پایت ستاره ۲۹ ساله وستهام که در این بازی یک گل زد و یک پاس گل داد، فرانسوی ها ۳ امتیاز ارزشمند این دیدار را از آن خود کردند.

روز دوم جام ملتهای اروپا

جام ملتهای اروپا شنبه با سه دیدار مختلف در شهرهای لانس، بوردو و مارسی پیگیری می شود و طی آن سوییس -آلبانی از گروه «آ» و ولز-اسلواکی و انگلیس-روسیه از گروه «بی» با هم روبرو خواهند شد.

آلبوم عکس های این دیدار