Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

معرفی تیمهای حاضر در جام ملتهای اروپا

معرفی تیمهای حاضر در جام ملتهای اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به برنامه ویژه یورو ۲۰۱۶ خوش آمدید.

آگهی

به برنامه ویژه یورو ۲۰۱۶ خوش آمدید. پیش از آغاز بازیها در روز جمعه سعی می کنیم برنامه ای درباره تمام تیمهای حاضر در یورو به شما ارائه کنیم. ابتدا از کشور من ایتالیا شروع کنیم. ایتالیایی ها در هر حال مدعی اصلی قهرمانی نیستند اما می توانند مدعیان اصلی و جایگاه آنها را تهدید کنند. غیبت وراتی و مارکیزیو ضربه زیادی به آتزوریها خواهد زد اما بوفون در دروازه و سه مدافع یوونتوس امید این تیم برای صعود به مراحل بعد را افزایش می دهند. یادمان نرود که ایتالیا ۴ سال پیش در فینال به اسپانیا باخت و دوم شد. بازیکنان ایتالیا می آیند تا انتقام فینال ۲۰۱۲ و ۲۰۰۰ را از اسپانیا و فرانسه بگیرند. حالا نوبت به همکارانم می رسد تا درباره تیمهایشان توضیحاتی بدهند. ببینیم آنها چه می گویند.

——————————————-
با وجود پرونده شکایت والبوئنا و بنزما، با وجود نژادپرست خواندن دشام و با وجود مصدومان فراوان، خصوصا در دفاع، آبی پوشان می توانند فاتح یورو باشند. پیش از همه فضای صمیمی بین مربیان و بازیکنان بزرگی چون ماتیودی، لیوریس و گریزمن وجود دارد. دومین مورد میزبانی فرانسه است، میزبانی برای فرانسه خوش شانسی آورده است. آنها در سال ۱۹۸۴ با وجود میزبانی قهرمان یورو شدند و در سال ۱۹۹۸ هم جام جهانی را در خانه فتح کردند. تا سه نشه بازی نشه!!!
——————————————
تیم ملی انگلستان با میانگین سنی ۲۵ سال، انگلستان با جوانترین تیمش به جام ملتهای اروپا می رود. تیمی جوان و پویا که جوانان هوشمندی چون دله علی و هری کین دارد. وین رونی و جیمز میلنر یاران باتجربه تیم هستند و شاید بتوانند رویای پنجاه ساله انگلستان برای دستیابی به جام ملتهای اروپا را جامه عمل بپوشانند. شاید امکان پذیر باشد چرا که نه؟ لستر سیتی هم قهرمان لیگ برتر شد تا نشان دهد همه چیز امکان دارد.
———————————————
یکی برای همه و همه برای یکی، شعار اصلی تیم ملی فوبتال روسیه در یورو ۲۰۱۶ خواهد بود. تیم فوتبال لئونید اسلوتسکی از ستارگان تیمهای بزرگ بی بهره است اما روح کار گروهی موثر در تیم موج می زند. خصوصا زمانی که روزهای مهمتری در راه است. تنها چند هفته قبل از یورو روسها دو بازیکن ارزشمند خود زاگوئف و دنیسف را بدلیل مصدومیت از دست داده اند. به همین دلیل معلوم نیست ترکیب اصلی تیم در مقابل انگلستان چه خواهد بود. برای هواداران تنها صعود به مرحله یک هشتم پایانی یک موفقیت است اما امیدوارند تا تیم ملی فوتبال روسیه شگفتی ساز شود.

——————————
حالا به مهمترین تیم این یورو نگاهی می اندازیم. آلمان. آنها سه بار فاتح یورو شده اند. تنها یک تیم دیگر چنین رکوردی دارد و آنهم تیم ملی اسپانیا است. همچنان دو پیروزی متوالی اسپانیا در دو دوره اخیر در خاطره هاست خصوصا برد این تیم در سال ۲۰۰۸. آخرین برد جرمنها را کسی در یاد ندارد. دلیل آن ساده است. آنها آخرین بار بیست سال پیش در سال ۱۹۹۶ جام ملتهای اروپا را از آن خود کرده اند. بنابراین می توان گفت که زمان آن رسیده تا قهرمان حال حاضر جهان به جام ملتهای اروپا دست پیدا کند.
——————-
رسما اوکراین یک تازه وارد به جام ملتهای اروپا نیست، دوره پیش این کشور میزبان بود و اولین حضور این تیم در جام ملتها. اینبار شاگردان میخایلو فومنک در جدال در مرحله مقدماتی موفق به صعود به مرحله پایانی در فرانسه شده اند. این یک افتخار ملی برای اوکراینی هایی است که با شکست رقیبان در مرحله حذفی توانسته اند برای دومین بار در یورو ۲۰۱۶ شرکت کنند.

اوکراینی ها شانس کمی برای قهرمانی دارند، هر چند بازیکنان باهوش و باارزشی این تیم را همراهی می کنند. سرمربی اوکراین روی کونوپلیانکا و یارمولنکو حساب ویژه ای باز کرده است.

—————————-
پس از شکستهای کمرشکن اسپانیا در جام جهانی برزیل، اسپانیا به یورو می آید تا نشان دهد دوباره حرفی برای گفتن دارد. لا روخا با ترکیب جدید و متحول شده پا به رقابتهای یورو ۲۰۱۶ می گذارد. خبری از ژابی، پویول و سانتی کازرولا نیست. اما آنها بازیکنان جوانی دارند که می توانند قدرتشان را نمایش دهند. بازیکنانی چون موراتا و نولیتو، آنها خواهان شکست یک رکورد هم هستند سومین فتح متوالی جام ملتهای اروپا.

مانند همیشه ترکیه در لحظات آخر موفق به صعود به مرحله نهایی یورو ۲۰۱۶ شد. آنها در گروه اسپانیا، کرواسی و جمهوری چک هستند وکار سختی برای صعود از گروهشان در پیش دارند. مردان فاتح تریم، بدون شک مانند برخی از ستارگان نامی و مشهور نیستند و باید تمرکزشان برای بازی اول در مقابل کرواسی در پارک دو پرنس پاریس را از دست ندهند.
———————————-
نزدیک به بیست سال است که پرتغال به یک چهارم پایانی جام ملتها راه پیدا می کند و می توان انتظار داشت دوباره به این مرحله برسند. آنها تیم باتجربه و شادابی دارند. خصوصا در دفاع. البته تحولی موثر در خط میانی انجام گرفته است. بازیکنان ارزشمند خط میانی پرتغال مانند ژوائو ماریو و آندره گومز و رناتو سانچز می توانند امیدهای این تیم به جز برزگانی چون کریستیانو رونالدو باشند. اگر رونالدو در آمادگی کامل باشد پرتغال می تواند رویای فتح جام را هم در سر بپروراند . اما با وجود قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان و بازی رونالدو تا همین دو هفته پش شاید کاپیتان پرتغال از آمادگی ۱۰۰ درصد بدور باشد.
———————————————
نسلهای زیادی آمدند و رفتند و موفق نشدند مجارستان را در مرحله پایانی یورو ببینند. این تیم از سال ۱۹۷۲ تا امروز موفق به صعود به مرحله پایانی نشده است. ۴۴ سال از آن سال می گذرد. ۴۴ سال از زمانی که مجارستان توانست در میان ۴ تیم برتر جام ملتها قرار بگیرد. حالا تنها حضور در جام ملتها برای هواداران فوتبال در این کشور یک موفقیت است. البته آنها توانستند مستقیما با وجود تیمهای قدری چون اتریش، ایسلند و پرتغال از گروه خود صعود کنند .

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بختهای اصلی قهرمانی و تازه واردها در جام ملتهای اروپا

سایه یک بوسه بر قهرمانی در جام جهانی؛ سرمربی تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا برکنار شد

بوسه دردسرساز رئیس فدراسیون اسپانیا؛ جنی هرموسو: تنها یک «ژست طبیعی محبت‌آمیز» بود