شلوار باب اسفنجی سوشا مکانی و محرومیت از فوتبال

شلوار باب اسفنجی سوشا مکانی و محرومیت از فوتبال
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

خبرگزاری های ایران از محرومیت سوشا مکانی، دروازه بان تیم پرسپولیس به دنبال انتشار عکس های خصوصی اش در فضای مجای خبر داده اند.

در همین حال محبوب افراسیابی، سرپرست کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ضمن رد محرومیت شش ماهه سوشا مکانی گفته است که در مورد وی هنوز رای کمیته اخلاق صادر نشده است.
خبرگزاری تسنیم به نقل از سرپرست کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ایران نوشته است: «در حال حاضر در ماه مبارک رمضان هستیم و به احترام این ماه فعلاً قصد صدور حکم نداریم، اما مشخص نیست در آینده چه اتفاقی رخ می دهد.»

با این حال خبرگزاری های ایران با اعلام خبر محرومیت وی یکی از دلیل این اقدام را «پوشش نامناسب و خارج از عرف» سوشا مکانی عنوان کرده اند.
گفته می شود، یکی از موارد بررسی شده در کمیته‌ اخلاق فدراسیون فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل طرح روی تی شرت سوشا مکانی و شلواری زرد رنگی است که روی آن شخصیت انیمیشنی (باب اسفنجی) حک شده است.

برخی سایت های ایران نوشته بودند که این استایل آقای مکانی برگرفته از شوی مد میلان ایتالیا در تابستان سال ۲۰۱۵ بوده است. همچنین بیش از یک ماه پیش نیز مسئولان باشگاه پرسپولیس از دروازه بان خود خواسته بودند تا دیگر شلوار جنجالی اش را نپوشد.

دی ماه سال ۱۳۹۴ خورشیدی نیز سوشا مکانی پس از انتشار تصاویر خصوصی‌اش در فضای مجازی برای مدت ۵ روز بازداشت شد.
همزمان با دستگیری وی، عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران نسبت به انتشار تصاویر و عکس های «خلاف شئون اسلامی» از سوی ستاره های سینما و ورزش در شبکه های مجازی متعلق به آنها هشدار داده بود.

انتشار عکس‌های خصوصی هنرمندان و ستاره های ورزشی در سال‌ گذشته در صفحات اجتماعی متعلق به آنها برخوردهایی قضایی از جمله ممنوع التصویری و یا حتی بازداشت آنها را در پی داشته است. ماه گذشته نیز ۸ نفردر ایران در ارتباط با مدلینگ در فضای مجازی از جمله اینستاگرام بازداشت شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عفو‌بین‌الملل گزارش سال ۲۰۲۳ را در خصوص خشونت، سرکوب، سلب آزادی‌ها و نقض حقوق بشر در ایران منتشر کرد

محسن سازگارا به یورونیوز: درگیری نظامی با اسرائیل به سود خامنه‌ای تمام نخواهد شد

میزان هزینه‌های نظامی ایران در سال ۲۰۲۳؛ چهارم در خاورمیانه و بیست و ششم در دنیا