Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پناهجویان در اردوگاهها ماه رمضان را با دلتنگی آغاز کردند

پناهجویان در اردوگاهها ماه رمضان را با دلتنگی آغاز کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صدها هزار پناهجو ماه رمضان امسال را در اردوگاههایی با حداقل امکانات با صدها فرسنگ فاصله از سرزمین خود آغاز کردند.

آگهی

صدها هزار پناهجو ماه رمضان امسال را در اردوگاههایی با حداقل امکانات با صدها فرسنگ فاصله از سرزمین خود آغاز کردند. در اردوگاه «سیخیستا» در یونان، تعدادی از این مهاجران که غالبا اهل کشورهای سوریه، عراق و افغانستان هستند، تحمل دور ماندن از دیگر اعضای خانوادۀ خود را در این ماه که یکی از ویژگی های آن کنار هم بودن است، سخت می دانند.

عبدالباصر جوانی اهل افغانستان که در حال حاضر این اردوگاه ساکن شده می گوید: «همه اینجا دلتنگ خانواده و کشور خود هستند و این مساله برای آدم هایی که اینجا زندگی می کنند، سخت است. ما از کشور و همسایگان و آشنایانمان دور افتاده ایم.»

در اردوگاه «اوزونی» در مرز ایدومنی نیز همین شرایط حاکم است. طولانی بودن فاصلۀ طلوع و غروب خورشید در اولین روز ماه رمضان بر دوری از خانواده نیز افزوده است. عبدالله حامد، ۲۴ ساله و اهل حلب است. او می گوید: «امروز روز اول روزه گرفتن من بود، از ساعت چهار صبح تا ساعت ۹ شب روزه بودم و خیلی طولانی بود. امیدوارم که دوباره خانواده ام را در سوریه یا یک جای دیگر ببینم، دلم برای آنها بویژه مادرم خیلی تنگ شده است.»

در بسیاری از کشورهای عمدتا سنی مذهب مانند عربستان ماه رمضان از روز دوشنبه آغاز شده است و دیگر کشورها مانند ایران از روز سه شنبه روزه می گیرند. در سوریه ماه رمضان امسال برای پنجمین سال متوالی زیر سایۀ جنگ داخلی فرا می رسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز ماه رمضان در بسیاری از جوامع مسلمان

رویترز: اسرائیل مجوز از سر گیری تجارت مواد غذایی تازه به نوار غزه را صادر کرده است

کامیون‌های حامل کمک‌های انسانی به غیرنظامیان فلسطینی از گذرگاه کرم‌شالوم وارد غزه می‌شوند