Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تردید در انگیزه های شهروند فرانسوی دستگیر شده در خاک اوکراین

تردید در انگیزه های شهروند فرانسوی دستگیر شده در خاک اوکراین
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فرانسه و اوکراین درباره انگیزه های فعالیت جوان ۲۵ ساله ای که روز دوشنبه در خاک اوکراین دستگیر شد و انباری از انواع سلاح و مواد منفجره داشت دیدگاههای متفاوتی…

آگهی

فرانسه و اوکراین درباره انگیزه های فعالیت جوان ۲۵ ساله ای که روز دوشنبه در خاک اوکراین دستگیر شد و انباری از انواع سلاح و مواد منفجره داشت دیدگاههای متفاوتی دارند.

در حالی که رئیس سرویس امنیت اوکراین (SBU) می گوید این شهروند فرانسه قصد انجام حملات تروریستی در اروپا داشته و عضو یک سازمان تروریستی راست افراطی است، پلیس فرانسه معتقد است این فرد به احتمال زیاد تنها یک قاچاقچی اسلحه بوده است.

واسیل هریتساک، رئیس سرویس امنیت اوکراین می گوید: «او برای انجام عملیات تروریستی در خاک فرانسه آماده بوده است. او از خیلی چیزها ناراضی است و اظهار داشته که عضو سازمانی است. به نظر نمی رسد که او صرفا یک قاچاقچی اسلحه باشد.»

از خودروی این جوان افراطی ۲۵ ساله که در مرز اوکراین و لهستان بازداشت شد اقلام جنگی از جمله تفنگهای کلاشینکوف و مواد منفجره پیدا شد و مقامات اوکراین می گویند او در بازجویی ها از برنامه ریزی برای پانزده حمله در اروپا سخن گفته است که شامل حملاتی به ساختمانهای دولتی و مکانهای عبادت یهودیان و مسلمانان در دوران برگزاری مسابقات فوتبال یورو ۲۰۱۶ می شود.

این پرونده هم اکنون به جای بررسی در واحد ضدتروریسم فرانسه در پاریس، به دادستان نانسی، شهری در شمال شرق فرانسه که محل سکونت مظنون بوده ارجاع داده شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مشکلات ویزای فرانسه برای هواداران تیم ملی فوتبال اوکراین

فرانسوی افراطی دستگیر شده در اوکراین قصد حملات وسیع در کشورش را داشت

جدال میراژها با سوخوها؛ آیا جنگنده‌های فرانسه به سلطه هوایی روسیه در آسمان اوکراین پایان می‌دهند؟