تردید در انگیزه های شهروند فرانسوی دستگیر شده در خاک اوکراین

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تردید در انگیزه های شهروند فرانسوی دستگیر شده در خاک اوکراین

فرانسه و اوکراین درباره انگیزه های فعالیت جوان ۲۵ ساله ای که روز دوشنبه در خاک اوکراین دستگیر شد و انباری از انواع سلاح و مواد منفجره داشت دیدگاههای متفاوتی دارند.

در حالی که رئیس سرویس امنیت اوکراین (SBU) می گوید این شهروند فرانسه قصد انجام حملات تروریستی در اروپا داشته و عضو یک سازمان تروریستی راست افراطی است، پلیس فرانسه معتقد است این فرد به احتمال زیاد تنها یک قاچاقچی اسلحه بوده است.

واسیل هریتساک، رئیس سرویس امنیت اوکراین می گوید: «او برای انجام عملیات تروریستی در خاک فرانسه آماده بوده است. او از خیلی چیزها ناراضی است و اظهار داشته که عضو سازمانی است. به نظر نمی رسد که او صرفا یک قاچاقچی اسلحه باشد.»

از خودروی این جوان افراطی ۲۵ ساله که در مرز اوکراین و لهستان بازداشت شد اقلام جنگی از جمله تفنگهای کلاشینکوف و مواد منفجره پیدا شد و مقامات اوکراین می گویند او در بازجویی ها از برنامه ریزی برای پانزده حمله در اروپا سخن گفته است که شامل حملاتی به ساختمانهای دولتی و مکانهای عبادت یهودیان و مسلمانان در دوران برگزاری مسابقات فوتبال یورو ۲۰۱۶ می شود.

این پرونده هم اکنون به جای بررسی در واحد ضدتروریسم فرانسه در پاریس، به دادستان نانسی، شهری در شمال شرق فرانسه که محل سکونت مظنون بوده ارجاع داده شده است.