Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رئیس جمهوری آلمان برای دور بعدی نامزد نمی شود

رئیس جمهوری آلمان برای دور بعدی نامزد نمی شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یوآخیم گائوک، رئیس جمهوری آلمان روز شنبه اعلام کرد برای دور دوم ریاست جمهوری نامزد نمی شود.

آگهی

یوآخیم گائوک، رئیس جمهوری آلمان روز شنبه اعلام کرد برای دور دوم ریاست جمهوری نامزد نمی شود. وی کهولت سن و نداشتن توان انجام وظایف ریاست جمهوری را برای یک دور دیگر دلیل این تصمیم خود عنوان کرده است.

رئیس جمهور ۷۶ سالۀ آلمان در دیدار با خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: «نمی خواهم این فکر را القا کنم که برای پنج سال دیگر انرژی و نشاط لازم را دارم. نظری که آدم در مورد سنش دارد یک امر کاملا خصوصی و شخصی است و برای همین هم این تصمیم را به تنهایی گرفته ام.»

دورۀ ریاست جمهوری یوآخیم گائوک در مارس ۲۰۱۷ به پایان خواهد رسید. آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان به این ترتیب یکی از متحدان مهم خود را بویژه در مسالۀ پناهجویان در این کشور از دست می دهد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد این تصمیم رئیس جمهوری آلمان گفت: «من امیدوار بودم که او دورۀ دوم نیز به کار ادامه می داد اما قطعا به تصمیم رئیس جمهور احترام می گذارم. برای کارهایی که تا به اینجا انجام داده از او سپاسگزارم و خوشبختانه هنوز چند ماه دیگر در مقام ریاست جمهوری باقی خواهد ماند.»

صدر اعظم آلمان گفته است معرفی نامزد حزب دموکرات مسیحی به مجمع فدرال آلمان را به بعد از انتخابات پارلمانی برخی از ایالات این کشور موکول می کند که قرار است در پاییز امسال برگزار شود. رسانه های آلمان از ولفگانگ شویبله و فرانک والتر استینمیر، وزیر خارجۀ این کشور به عنوان نامزدهای احتمالی حزب اتحاد دموکرات مسیحی برای جانشینی یواخیم گائوک نام می برند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان مذاکرات محرمانه برای اخراج مجرمان افغان به کشورهای ثالث را آغاز کرد

تبعات قتل پلیس آلمان با چاقو بدست یک افغان؛ برلین مهاجرانی را که تهدید امنیتی باشند اخراج می‌کند

نقش سوری‌ها در میانگین سنی بزرگترین اقتصاد اروپا؛ دریافت تابعیت آلمان رکورد زد