نگرانی از تبدیل اوکراین به بهشت گروه های افراطی برای تهیه سلاح و آموزش نظامی

نگرانی از تبدیل اوکراین به بهشت گروه های افراطی برای تهیه سلاح و آموزش نظامی
Copyright 
نگارش از Pooneh Irani
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دستگیری یک شهروند فرانسوی با سلاح های سنگین توسط نیروهای اوکراین، نگرانی ها از تبدیل شدن شرق این کشور به مکانی برای تروریست ها جهت تهیه سلاح و آموزش نظامی را افزایش داده…

آگهی

دستگیری یک شهروند فرانسوی با سلاح های سنگین توسط نیروهای اوکراین، نگرانی ها از تبدیل شدن شرق این کشور به مکانی برای تروریست ها جهت تهیه سلاح و آموزش نظامی را افزایش داده است.

سازمان امنیت اوکراین روز دوشنبه ضمن انتشار خبر دستگیری یک جوان ۲۵ ساله در مرز این کشور با لهستان، اعلام کرد که او یک جوان راستگرای فرانسوی با اندیشه های ناسیونالیستی افراطی است و قصد انجام حملات تروریستی در کشور خود همزمان با بازی های یورو ۲۰۱۶ را داشته است.

پنچ قبضه کلاشنیکف، دو سلاح ضدتانک، هزاران گلوله و ۱۲۵ کیلوگرم تی ان تی از جمله سلاح و مواد منفجره ای است که از خودروی این جوان فرانسوی کشف و ضبط شده است.

به نظر می رسد که گروه های راست افراطی نیز در حال استفاده از شرایط ناپایدار در شرق اوکراین برای یافتن سلاح و آموزش نظامی هستند.

مشاور رئیس سازمان امنیت اوکراین می گوید: «۲۵ نفر از یکی از کشورهای همسایه ما که می خواستند وارد اتحادیه اروپا شوند، در خاک اوکراین دستگیر شده اند. گفته می شود که آنها اعضای سازمان های تروریستی اسلامی هستند.»

جنگ در شرق اوکراین می تواند فرصتی برای تروریست های بالقوه باشد که با رفتن به این کشور بتوانند به سلاح های جنگی با قیمتی پایین دسترسی پیدا کنند. هرچند مقامات سازمان امنیت اوکراین می گوید که اوضاع تحت کنترل است.

خبرنگار یورونیوز در کی یف می گوید: «با این عملیات، سازمان امنیت اوکراین و بطور کلی مقامات اوکراینی به اتحادیه اروپا نشان دادند که وقتی پای امنیت در میان باشد می تواند روی آنها حساب کند. البته، اوکراینی ها این کار را در چهارچوب مذاکرات مربوط به درگیری ها در دونباس انجام می دهند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش تدابیر ویژه امنیتی در فرانسه همزمان با مسابقات یورو ۲۰۱۶

بالاترین سطح هشدار امنیتی در فرانسه؛ ماکرون: داعش خراسان بارها تلاش کرده به خاک ما حمله کند

پلیس فرانسه به زنی که در قطار فریاد «الله اکبر» سر داد شلیک کرد