Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

افزایش تدابیر ویژه امنیتی در فرانسه همزمان با مسابقات یورو ۲۰۱۶

افزایش تدابیر ویژه امنیتی در فرانسه همزمان با مسابقات یورو ۲۰۱۶
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تدابیر امنیتی در فرانسه در آستانه مسابقات جام ملتهای اروپا موسوم به یورو ۲۰۱۶ در بالاترین سطح قرار گرفته است.

آگهی

تدابیر امنیتی در فرانسه در آستانه مسابقات جام ملتهای اروپا موسوم به یورو ۲۰۱۶ در بالاترین سطح قرار گرفته است.

در شهر پاریس ۱۵۰۰ نیروی امنیتی به نیروهای موجود افزوده شده است تا کنترل تمامی مناطق پر تردد را در اختیار گیرند. در حال حاضر در پاریس ۱۰ هزار نیروی پلیس فعال است.

مسابقات یورو ۲۰۱۶ حدود هفت ماه پس از حملات ماه نوامبر گذشته پاریس برگزار می شود و احتمال وقوع حملات تروریستی در این کشور همچنان وجود دارد.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه نیز گفته است: «تروریسم تهدیدی است که همچنان وجود دارد و برای مدتی طولانی باقی خواهد ماند. باید هر احتمالی و هر نوع عدم اطمینانی را جدی بگیریم تا مسابقات یورو ۲۰۱۶ به خوبی و با موفقیت برگزار شود.»

در استاد دوفرانس، استادیومی که ظرفیت ۸۰ هزار تماشاگر دارد، قرار است بین ۹۵۰ تا ۱۱۰۰ نیروی ویژه و پلیس و نیز ۱۲۶۷ پلیس مخفی مستقر باشند. همچنین ۸ گیت بازرسی و نیز ۶ ورودی در نظر گرفته شده است. در هر منطقه همچنین یک سایت مرکزی که همزمان با پلیس و نیروهای گارد ویژه در ارتباط است، وجود خواهد داشت.

جدای از استادیوم ها، در مناطقی از شهرها که اکران های بزرگ در آن قرار گرفته و هواداران فوتبال می توانند از آنجا مسابقات را تماشا کنند نیز تدابیر ویژه امنیتی در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال در شهر نیس در جنوب فرانسه که قرار است ۴ بازی برگزار شود این مناطق که (فن زون) نامیده می شوند در اطراف ساحل خواهد بود.

ژان لویی تروگلیو، رئیس پلیس شهر نیس می گوید: «افرادی که به این فن زون ها می آیند از یک دستگاه گیت بازرسی عبور می کنند که در آنجا کیف و تمامی وسایل شخصی آنها و حتی وسایل فلزی که با خود به همراه دارند، مورد بررسی قرار می گیرد. برای ورود به منطقه تجمع هواداران دقیقا محوطه ای شبیه آنچه در فرودگاه یا ایستگاه های قطار می بینیم در نظر گرفته ایم.»

استادیوم «پارک د پرنس» یکی دیگر از استادیوم های شهر پاریس است که برای ورود به آن تماشاچیان باید از ۲۵ گیت بازرسی و ۵ ورودی عبور کنند.

زیاد خوری، رئیس تیم حفاظتی یورو ۲۰۱۶ می گوید: «مناطق پرواز ممنوع در زمان هر تمرینی در بالای استادیوم ها برقرار خواهد بود و این اقدامی است که با دولت در تلاش هستیم در زمان اکثر مسابقات در استادیوم ها نیز انجام دهیم. تکنولوژیهای مقابله با هواپیماهای بدون سرنشین نیز به ما کمک خواهد کرد تا بتوانیم هر نوع هواپیمای بدون سرنشینی را که وارد منطقه پرواز ممنوع شوند، تحت کنترل قرار دهیم.»

فرانسه پیش بینی می کند که حدود ۹۰۰ هزار نفر از خارج این کشور برای تماشای مسابقات فوتبال جام ملتهای اروپا به این کشور سفر کنند. دولت فرانسه در همین راستا اعلام کرده که وضعیت اضطراری را تا پایان این مسابقات برقرار نگاه خواهد داشت. در این مدت همچنین ۹۰ هزار نیروی امنیتی و پلیس در سراسر این کشور فعال خواهند بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جام ملتهای اروپا؛ ورود و استقرار تیمها به فرانسه

کشف گورهای مرموز باستانی از اسب‌های متعلق به ۲ هزار سال پیش در فرانسه

پیک‌نیک در شانزه‌لیزه؛ ۴ هزار برنده خوش‌شانس سبد‌های رایگان غذا دریافت کردند