Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

هیلاری کلینتون و برنی سندرز در آخرین سه شنبه بزرگ

هیلاری کلینتون و برنی سندرز در آخرین سه شنبه بزرگ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هیلاری کلینتون و برنی سندرز، نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات مقدماتی ایالات متحده آمریکا برای رقابت در روز ۷ ژوئن آماده می شوند.

آگهی

هیلاری کلینتون و برنی سندرز، نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات مقدماتی ایالات متحده آمریکا برای رقابت در روز ۷ ژوئن آماده می شوند. این انتخابات که به آخرین (سه شنبه بزرگ) موسوم است در ۶ ایالت از جمله نیوجرسی و کالیفرنیا برگزار می شود.
پس از آن در ماه جولای مجمع عمومی هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه برگزار می شود و هر دو حزب درباره نامزد نهایی خود تصمیم گیری می کنند.

ابی فیلیپ، گزارشگر سیاسی واشنگتن پست می گوید: «تمام دموکراتها با هیلاری کلینتون موافق نیستند. برخی از آنها با او به دلیل شایستگی اش یا داشتن رزومه کاری مناسب برای این سمت موافق هستند اما در عین حال گروهی نیز این سوال را طرح می کنند که آیا او می تواند شایستگی حزب دموکرات را به نمایش بگذارد. این چالشی برای کلینتون است تا بتواند این افراد را مجاب کند بخصوص جوانترها که خیلی او را نمی شناسند یا حتی قدیمی هایی که او را می شناسند اما به او اعتماد ندارند.»

نبرد اصلی در ایالت کالیفرنیا، پرجمعیت ترین ایالت آمریکا درجریان است. برنی سندرز، رقیب اصلی خانم کلینتون در آستانه برپایی رقابت درون حزبی در کالیفرنیا موفق شده با برنامه های تبلیغاتی خود عرصه را برای رقیبش تنگ تر کند. این در حالیست که بر اساس نظر سنجی ها، هیلاری کلینتون همچنان در ایالت نیوجرسی پیشتاز است و با توجه به آرای کسب کرده پیروزی در همین ایالت نیز می تواند پیروزی نهایی را برای او تضمین کند.

الن لیچمن، استاد تاریخ دانشگاه آمریکا در واشنگتن درباره سندرز می گوید: «با ادامه رقابتها حتی در صورتی که سندرز انتخاب نشود، تنها یک کار را انجام داده است و آن هم انتخاب دونالد ترامپ است. سندرز نمی تواند پیروز شود، در مجمع عمومی هم انتخاب نخواهد شد اما او توانست سبب انتخاب دونالد ترامپ شود، نامزدی که او معتقد است که دقیقا بر خلاف اعتقادات او باور دارد.»

با وجود اینکه احتمال پیروزی و انتخاب نهایی برنی سندرز از سوی دموکراتها چندان بالا به نظر نمی رسد اما نکته اینجاست که در صورت شکست وی چه اتفاقی برای هوادرانش خواهد افتاد. گروهی از طرفدارانش می گویند در صورت عدم انتخاب وی به عنوان کاندیدای حزب دموکرات به هیلاری کلینتون نیز رای نخواهند داد.

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز از واشنگتن می گوید: «در برخی موارد برنی سندرز می تواند موانعی را برای هیلاری کلینتون در رای گیری این هفته یا بعدتر در نشست مجمع عمومی حزب ایجاد کند. اما سوال اینجاست که آیا هوادارن او شکستش را می پذیرند و به حمایت از کلینتون خواهند پرداخت. مقاومت بیشتر سندرز سبب سخت تر شدن اتحاد میان اعضای حزب دموکرات برای انتخابات سراسری آمریکا خواهد شد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگاهی متفاوت به نامزدهای آینده پست معاونت ریاست جمهوری آمریکا

«جار و جنجال جمهوریخواهان»؛ سندرز: چرا موقع معافیت مالیاتی میلیاردرها اعتراضی ندارید؟

شیرینی‌پز فرانسوی‌الاصل پنج رئیس‌جمهور آمریکا در ۷۸ سالگی درگذشت