مصطفی تاج‌زاده آزاد شد

مصطفی تاج‌زاده آزاد شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مصطفی تاج‌زاده، معاون سیاسی وزارت کشور در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی و عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و جبهه مشارکت، جمعه چهاردهم خرداد پس از تحمل ۷ سال حبس از زندان آزاد شد.

آگهی

آقای تاجزاده یکی از نخستین و معروف‌ترین چهره‌هایی بود که در جریان اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ در ایران بازداشت شد.

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی در سال ۱۳۸۹ مصطفی تاج‌زاده را به شش سال حبس و ۱۰ سال محرومیت از فعالیت‌های سیاسی و مطبوعاتی محکوم کرد.

گفته می‌شود این عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، از سال ۱۳۸۹ تا کنون دوره محکومیت خود را جدای از دیگر «زندانیان سیاسی» گذارنده است. خبرگزاری کلمه درباره اجرای حکم زندان او نوشته است: «وی تمام سال‌های حبس خود را بر خلاف قانون به بند عمومی منتقل نشد و در انفرادی‌هایی که سپاه در نظر گرفته بود روزگار گذراند.»


آقای تاج‌زاده بارها از درون زندان خظاب به شخصیت‌های عالی‌رتبه جمهوری اسلامی، از جمله رهبر، نامه‌های اعتراضی نوشت. به گزارش کلمه «طی سال‌هایی که در زندان بود نیز به اتهام یادداشت نوشتن در زندان به یک سال حبس دیگر محکوم شد.»

هوشنگ پوربابایی، وکیل مصطفی تاج‌زاده در باره وضعیت پرونده وی به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: «پس از اتمام حکومیت ۷ ساله موکلم، پرونده جدیدی در رابطه با غیبت از مرخصی بر‌ای وی تشکیل شد که در این پرونده وی به تحمل ۴ ماه حبس محکوم شد. پس از تجدیدنظر خواهی در شعبه ۴۸ دادگاه تجدیدنظر، وی به پرداخت جزای نقدی ۲۰۰ هزار تومان محکوم و حکمش قطعی شد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل خطاب به ایران: قانون تحقیرآمیز و سرکوب‌کننده عفاف و حجاب را لغو کنید

از محتوا و جزئیات مصوبه مجلس ایران در مورد عفاف و حجاب چه می‌دانیم؟

سرگئی شویگو در تهران؛ وزارت دفاع روسیه: این سفر مرحله مهمی در توسعه همکاری‌های نظامی دو کشور است