Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سیل مرگبار در اروپا: ۵ نفر در آلمان و فرانسه جان باختند

سیل مرگبار در اروپا: ۵ نفر در آلمان و فرانسه جان باختند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل در فرانسه و آلمان دست کم ۵ نفر (۴ نفر در آلمان و یک نفر در فرانسه) جانشان را از دست دادند.

آگهی

بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل در فرانسه و آلمان دست کم ۵ نفر (۴ نفر در آلمان و یک نفر در فرانسه) جانشان را از دست دادند.

تلفات سیل در شهر زیمباخ ایالت بایرن در جنوب شرقی آلمان روز پنجشنبه افزایش یافت. بر اساس آخرین خبرها ۴ نفر در این ایالت در اثر سیل جانشان را از دست دادند. سیل در شهر زیمباخ بشدت به خانه ها و خودروها آسیب زده و هواشناسی پیش بینی کرده است که در ۱۲ ساعت آینده ایالت بایرن با بارش شدید باران مواجه خواهد بود.

یکی از ساکنان زیمباخ می گوید: «امروز عملیات بزرگ پاکسازی را پیش رو داریم و در حالی که سوگوار مرگ برخی از همشهری هایمان هستیم که بسیار غم انگیز است.»

دیگری می گوید: «ما قبلا هم شاهد سیل بوده ایم اما این بار واقعا شدیدتر است. ما بمدت یک سال این خانه را بازسازی کرده بودیم اما حالا همه چیز از کف تا سقف آسیب دیده و تخریب شده است.»

در فرانسه در استان ایل دو فرانس و در بویژه در شهرستان سن ا مرن چندین شهر که در مسیر رودخانه سن واقع شده اند گرفتار سیل شده اند.

مانوئل والس نخست وزیر فرانسه روز پنجشنبه از مناطق سیل زده در شهر نومور دیدار کرد. او گفت: «در ناحیه مرکزی فرانسه و اینجا در منطقه ایل دو فرانس، همانطور که می بینید شرایط وضعیت وخیم و دشوار است و پیش بینی هواشناسی فرانسه به ما در این باره همچنان هشدار می دهد.»

در منطقه لوآره در نواحی مرکزی فرانسه، در ظرف سه روز معادل یک ماه و نیم باران باریده است و رفت و آمد در برخی از جاده ها برای خودروها غیر ممکن شده است. هواشناسی پیش بینی کرده است که بارش باران در این بخش از فرانسه تا آخر هفته ادامه خواهد داشت.

در شهر نومور ۲ هزار نفر از ساکنان از خانه هایشان تخلیه شده اند و از شب قبل این شهر بدون برق و آب آشامیدنی است. دویست تن از ساکنان مجبور شدند شب قبل را در یک مرکز ورزشی که تبدیل به پناهگاه سیل زدگان شده بود شب را به صبح برسانند. بالا آمدن سطح آب همچنان صبح پنجشنبه در شهر نومور افزایش داشته است.

در شهر مونترژی فرانسه، آب مرکز شهر را در بر گرفته است. نیروهای آتش نشانی بیش از ۵۰۰ نفر از ساکنان یک مرکز سالمندان را در این شهر تخلیه کرده اند و شهردار این شهر گفته است که ۶۰ درصد شهر تحت تاثیر سیل است.

مدارس در بخشهای سیلزده فرانسه تا روز دوشنبه آینده تعطیل است و به گفته مقامات بهبود شرایط قبل از یکشنبه آینده بعید به نظر می رسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چندین شهر فرانسه به محاصرۀ سیلاب درآمده است

سیل جان چهار نفر را در آلمان گرفت

رعد و برق، وزش باد، طوفان و بارش باران در آلمان