کارکنان راه آهن فرانسه دست به اعتصابی نامحدود زدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کارکنان راه آهن فرانسه دست به اعتصابی نامحدود زدند

کارکنان راه آهن فرانسه درست ۹ روز پیش از آغاز بازی فوتبال جام ملت های اروپا، دست به اعتصابی نامحدود زده اند.

با آغاز اعتصاب تنها ۶۰ درصد قطارهای پرسرعت و نصف یا کمتر از آن در بخشهای دیگر حمل و نقل راه آهن عمومی به ارائه خدمات خواهند پرداخت.

سخنگوی اس ان سی اف،شرکت راه آهن ملی فرانسه گفت:«اعتصابی که از دیشب شروع شده چند روز و با همین میزان تردد و جابجایی امروز ادامه خواهد داشت. ادامه اعتصاب منوط به چگونگی مذاکره اتحادیه های کارگری با مدیران خواهد بود.»

دولت فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری سوسیالیست فرانسه مصمم به تغییر و اصلاح قانون کار است. اتحادیه های کارگری اما با تمام اصلاحات مدنظر دولت وی موافق نیستند.

یکی از شهروندان فرانسه در ایستگاه قطار لیون گفت:«پنج سال است که هر روز برای رسیدن به سر کار با قطار تردد می کنم. همیشه بخاطر تبعات اعتصاب شاکی بوده ایم اما این بار من بیشتر مدارا می کنم.»

توریستی آرژانتینی که در ایستگاه قطار سرگردان و ناامید مانده بود گفت:«سفر دیروز من با قطار لغو شد، گفتند امروز قطار دیگری است اما نگفتند که قطار از ایستگاه ‘گار دو لیون’ حرکت می کند، به ایستگاه دیگری رفتم و وقتی خودم را به اینجا رساندم، قطار رفته بود.»

قانون کار جدید فرانسه با هدف افزایش رشد اقتصادی و بهره وری، ساعات کاری و اشتغالزایی، استخدام و اخراج کارکنان را تسهیل می کند. اتحادیه ها اما اصلاحات را به زیان کارگران و کارکنان می دانند.

لایحه قانون کار جدید از تصویب مجلس نمایندگان فرانسه گذشته و در ماه جاری در برابر مجلس سنا نهاده می شود.