اعضای چند باند قاچاق مهاجر در چک و یونان دستگیر شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اعضای چند باند قاچاق مهاجر در چک و یونان دستگیر شدند

پلیس جمهوری چک از کشف و انحلال یک شبکۀ قاچاق مهاجر در این کشور خبر داد. به گفتۀ سخنگوی پلیس این کشور، در این عملیات ۱۰ عضو این شبکۀ نیز دستگیر شده اند که پنج نفر از آنان تبعۀ اوکراین هستند.

این شبکه با تهیه و جعل اسناد شناسایی لیتوانیایی برای مهاجران، آنها را به طور مخفیانه و غیرقانونی در قبال دریافت مبالغ هنگفت وارد کشورهای اتحادیۀ اروپا می کرده است. به گفتۀ پلیس همچنین هفت مهاجر نیز در این رابطه دستگیر شده اند و در نزد آنها مدارک شناسایی جعلی کشف شده است.

پلیس یونان نیز می گوید توانسته ۱۶ عضو خارجی دو باند قاچاق مهاجر را که در قبال دریافت حداقل ۳۰۰۰ یورو، پاسپورت دزدی یا جعلی کشورهایی مانند اتریش و آلمان را در اختیار مهاجران قرار می دادند دستگیر کند. اعضای این باند قاچاق انسان با قاچاقچیان دستگیر شده در جمهوری چک همکاری داشته اند.

سخنگوی پلیس یونان به هنگام اعلام این خبر گفت: «در این عملیات اعضای دو شبکۀ تبهکار را دستگیر کرده ایم که همزمان با هم کار می کردند. آنها با ایجاد یک شبکۀ غیرقانونی طی دو سال گذشته به انتقال مهاجران از طریق سفرهای هوایی و با استفاده از پاسپورت های دزدی یا جعل شده اقدام می کردند.»

اعضای این دو باند اتباع کشورهایی نظیر پاکستان، بنگلادش، سوئد و سوریه هستند. مسدود شدن مرزهای مقدونیه در منطقۀ ایدومنی موجب تجمع هزاران مهاجر در این نقطۀ مرزی شده و این مهاجران که تلاش می کنند به هر قیمتی خود را به کشورهایی نظیر اتریش و آلمان برسانند به راحتی در دام قاچاقچیان انسان گرفتار می شوند.