تدابیر فرانسه برای مقابله با افت صنعت گردشگری

Access to the comments نظرها
نگارش از Soroush Alavi
تدابیر فرانسه برای مقابله با افت صنعت گردشگری

وقوع حملات تروریستی ۱۳ نوامبر در پاریس عملکرد صنعت گردشگری در فرانسه را با اختلال همراه کرد و از حجم گردشگران به شدت کاست. اکنون به نظر می رسد اعتصابات گسترده در اعتراض به لایحه اصلاح قانون کار در فرانسه به این روند منفی دامن می زند.

براساس آخرین آمارها در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ حدود ۵۶ درصد از حجم گردشگران ژاپنی، ۳۵ درصد از تعداد گردشگران روس و ۱۳.۹ درصد از میزان توریستهای چینی به پاریس کاسته شده است.

یک گردشگر نیز درباره احساس امنیت در پاریس می گوید: «اینجا کاملا احساس امنیت نداریم. انتظار داشتم که بیشتر این احساس را داشته باشم. اما در عین حال ترسی ندارم.»

برای مقابله افت صنعت گردشگری فرانسه شهرداری پاریس به همراه دولت فرانسه جمعا با اختصاص ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار یورو کمپینی برای جذب گردشگران سازماندهی کرده اند.

ژان مارک اِرو، وزیر خارجه فرانسه در کنار ان ایدالگو، شهردار پاریس روز دوشنبه از جزییات این کمپین پرده برداشتند. دولت فرانسه تامین ۱ میلیون یورو از بودجه این کمپین را برعهده دارد.

سالهاست فرانسه بعنوان جذاب ترین ترین کشور جهان معرفی می شود. صنعت گردشگری این کشور به تنهایی بیش از ۱۳ درصد تولید ناخالص داخلی را تامین می کند.