«فاجعۀ مرگ آدم ها در مدیترانه به قوت خود باقی است»

«فاجعۀ مرگ آدم ها در مدیترانه به قوت خود باقی است»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روز دوشنبه کشتی های یونانی توانستند ۲۹ مهاجر از جمله دو کودک را که قصد داشتند خود را از جزیرۀ «لفکادا» به ایتالیا برسانند، از خطر غرق شدن نجات…

آگهی

روز دوشنبه کشتی های یونانی توانستند ۲۹ مهاجر از جمله دو کودک را که قصد داشتند خود را از جزیرۀ «لفکادا» به ایتالیا برسانند، از خطر غرق شدن نجات بدهند. این نخستین بار از هنگام مسدود شدن مرزهای مقدونیه است که مهاجران گرفتار شده در یونان توانسته اند از راه آبی مسیر ایتالیا را در پیش بگیرند.

قاچاقچیان این مهاجران را که ملیت آنها دقیقا مشخص نشده در فاصلۀ ۲۷ کیلومتری این جزیره در قایق های بادی رها کرده بودند.

سازمان غیردولتی آلمانی دیده بان دریا روز دوشنبه در اقدامی برای جلب توجه همگان به قربانی شدن مهاجران در دریا تصویر نوزادی را منتشر کرده که در نتیجۀ غرق شدن کشتی مهاجران جان باخته است.

سخنگوی این سازمان می گوید: «فاجعۀ مرگ آدم ها در دریای مدیترانه همچنان به قوت خود باقی است. تصاویر این مهاجران هم باید همان تاثیری را داشته باشد که تصویر مرگ آیلان داشت. امیدوارم که حداقل مردم تحت تاثیر قرار بگیرند چرا که به عنوان شهروندان اروپایی باید بدانیم که در برابر این وضعیت مسئولیم.»

طی هفتۀ گذشته و به نقل از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و با استناد به گفته های مهاجران نجات یافته نزدیک به ۷۰۰ نفر در جریان غرق شدن سه کشتی در مدیترانه جان باخته اند. مهاجرانی که صبح روز پنجشنبه از دریا نجات پیدا کرده و به جزیرۀ تارانتو منتقل شده اند از مرگ دهها نفر از جمله ۴۰ کودک در هنگام عبور از مدیترانه گزارش داده اند که چند نوزاد نیز در میان این قربانیان وجود دارد.

نیروی دریایی ایتالیا می گوید طی هفت روز گذشته دست کم ۱۳۰۰۰ مهاجر را از دریا نجات داده وو به جزایر این کشور منتقل کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک رستوران ایتالیایی به مشتریانش در قبال غذا خوردن بدون داشتن تلفن همراه، یک بطری شراب هدیه می‌دهد

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد

کشف دیوارنگاره‌های دست‌نخورده در ایتالیا؛ تالاری شگفت‌انگیز که روایت‌گر نبرد تروا و اساطیر یونان است