پیروزی مدعیان در آخرین روز مسابقات جودوی مکزیک

پیروزی مدعیان در آخرین روز مسابقات جودوی مکزیک
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کایلا هریسون آمریکایی مدال طلای وزن منهای ۷۸ کیلوگرم مسابقات جودوی مکزیک را از آن خود کرد.

آگهی

کایلا هریسون آمریکایی مدال طلای وزن منهای ۷۸ کیلوگرم مسابقات جودوی مکزیک را از آن خود کرد. کایلا، دارنده مدال طلای المپیک لندن در فینال، از سد حریف برزیلی خود، مایرآ آگوئر گذشت. کایلای ۲۵ ساله در دقیقه ۳ با کسب امتیاز ایپون پیروزی را از آن خود کرد. او یکی از امیدهای تیم ملی کشورش برای کسب مدال طلای المپیک ریو است.

در دیدار نهایی فوق سنگین، قهرمان المپیک لندن، ایدالیس اورتز از کوبا به مصاف سیسی ما از چین رفت. در حالی که دو جودوکار با گاردی بسته مبارزه می کردند، اورتز از غفلت حریفش نهایت بهره را برد و با کسب امتیاز وازاری برتری اش را به رخ کشید.

در بخش مردان و در فینال وزن منهای ۹۰ کیلوگرم، ماشو باکر از ژاپن، حریف روس خود، خوسین خارموزایف را به زانو درآورد. ماشو در وقت اضافه در حالی که دو ورزشکار از نفس افتاده بودند، یک امتیاز یوکو کسب کرد و پیروز میدان شد. او پنجمین مدال طلای تیم ملی ژاپن را کسب کرد.

المار قاسموف از آذربایجان روی سکوی نخست وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم ایستاد. المار تنها به ۲ دقیقه و ۵۵ ثانیه زمان احتیاج داشت تا سریل ماره از فرانسه را به زانو درآورد.

فوق سنگین هم، محل یکه تازی دانیل ناتیا از رومانی بود. او در فینال در ثانیه ۲۵، اور ساسون از اسرائیل را به زیر کشید. تلاشهای ساسون برای رهایی از دستهای پر قدرت دانیل بی حاصل بود و این دیدار به سود جودوکار رومانیایی به پایان رسید.

شگفتی روز

دانیل ناتیا شگفتی روز را هم رقم زد. او در دومین مبارزه خود، ورزشکار قدرتمند ژاپنی، هاراساو هیسایوشی را با کسب امتیاز ایپون مغلوب کرد.

فن روز

خوسین خارموزایف روس بهترین فن روز را اجرا کرد. او با اجرای یک فن دیدنی و کسب امتیاز ایپون، اکسل کلرژه از فرانسه را شکست داد.

پدرو لاسوئن، گزارشگر یورونیوز از مکزیک گفت: «پایه های ورزش جودو، یعنی نظم، تلاش، استعداد و پشتکار ورزشکاران را می شد در سومین روز مسابقات مسترز دید. اکثر مدعیان حریفان قدر خود را شکست دادند. آنها شرایط عالی دارند و آماده کسب مدال در بازی های المپیک ریو هستند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چگونه از شر رژیم‌های غذایی سخت و غیراصولی خلاص شویم و به تناسب اندام برسیم؟

قهرمانی هادی چوپان در آرنولد کلاسیک ۲۰۲۴؛ «اسطوره کودکی من بودی و الان هر دو برای دنیا قهرمانیم»

اعضای فدراسیون فوتبال عربستان رونالدو را به‌خاطر حرکتی «تحریک‌آمیز» جریمه و محروم کردند