نگاهی به نتایج دومین روز مسابقات جودوی مکزیک

نگاهی به نتایج دومین روز مسابقات جودوی مکزیک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

میکو تاشیرو از ژاپن روی سکوی نخست وزن منهای ۶۳ کیلوگرم ایستاد.

آگهی

میکو تاشیرو از ژاپن روی سکوی نخست وزن منهای ۶۳ کیلوگرم ایستاد. تاشیرو در فینال بسختی از سد حریف قدر هلندی خود، یول فرانسین گذشت. او در ۴۴ ثانیه به پایان رقابت با کسب امتیاز ایپون، پیروزی را از آن خود کرد.

وزن منهای ۷۰ کیلوگرم، محل یکه تازی کیم پولینگ هلندی بود. او در دیدار نهایی تنها به ۲ دقیقه و ۱۰ ثانیه زمان احتیاج داشت تا با کسب امتیاز ایپون، حریف اتریشی خود، برنادت گرف را به زانو درآورد. در این دسته، مدال برنز مشترکا به ورزشکاران دو کشور کلمبیا و کره جنوبی رسید.

در بخش مردان و در وزن منهای ۷۳ کیلوگرم، سوشی هاشیموتو ژاپنی به مقام قهرمانی رسید و چهارمین مدال طلای تیم ملی کشورش را بدست آورد. هاشیموتو، قهرمان آسیا در فینال براحتی و با کسب امتیاز ایپون، اودبایار گانباتار از مغولستان را شکست داد.

در فینال وزن منهای ۸۱ کیلوگرم، تراویس استیونس آمریکایی به مصاف خوهکیم بوتیو از بلژیک رفت. دو جودوکار با گاردی بسته بازی می کردند و فرصتی به حریف نمی دادند. اما در نهایت استیونس از اشتباه خوهکیم استفاده کرد و با کسب امتیاز ایپون به برتری رسید.

شگفتی روز

سیرازودین ماگومدوف از روسیه شگفتی روز را رقم زد. او در نخستین مبارزه خود در وزن منهای ۸۱ کیلوگرم، آنتوان والوآ فورتیه از کانادا را از پیش رو برداشت. آنتون، دارنده مدال برنز المپیک لندن است.

فن روز

سلی کونوی بریتانیایی هم بهترین فن روز را اجرا کرد. سلی در دسته منهای ۷۰ کیلوگرم، با اجرای فنی زیبا، اونیکس آلدانا از کوبا را از گردونه رقابتها حذف کرد.

پدرو لاسوئن، گزارشگر یورونیوز از مکزیک اظهار داشت: «جودوکاران در مسابقات مسترز مکزیک برای جلوگیری از حذف شدن زود هنگام باید از همان نخستین مبارزه تمرکز داشته باشند. در دومین روز، ورزشکاران جویای نام برخلاف انتظار خوش درخشیدند و نام های بزرگ را از گردونه رقابت حذف کردند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها