Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

عملیات آزاد سازی فلوجه؛ شهر الکرمه از داعش پس گرفته شد

عملیات آزاد سازی فلوجه؛ شهر الکرمه از داعش پس گرفته شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در جریان عملیات آزاد سازی فلوجه از دست نیروهای گروه افراطی داعش، نیروهای ارتش عراق موفق شدند روز پنجشنبه کنترل شهر الکرمه در ۱۶ کیلومتری شرق فلوجه را در دست…

آگهی

در جریان عملیات آزاد سازی فلوجه از دست نیروهای گروه افراطی داعش، نیروهای ارتش عراق موفق شدند روز پنجشنبه کنترل شهر الکرمه در ۱۶ کیلومتری شرق فلوجه را در دست بگیرند.

آزاد سازی الکرمه از این نظر که یکی از مراکز اصلی تدارکاتی شبه نظامیان داعش بشمار می رفت از اهمیت استراتژیک برخوردار است. ارتش و نیروهای بسیج مردمی عراق را در این عملیات نیروهای هوایی آمریکا پشتیبانی می کنند.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق روز پنج شنبه از محل عملیات ارتش در نزدیکی فلوجه دیدار کرد و در سخنانی گفت: «تلاشهای ما در واقع بر آزاد کردن و حفاظت از غیرنظامیان در فلوجه و اطراف آن از دست تروریستهای داعش متمرکز است. هدف اصلی نیروهای ارتش و دیگر مبارزان شجاعمان، حفاظت از شهروندان در مقابل این تروریستهاست. هدف آنها همچنین حفاظت از مردم محلی از قتل و شکنجه ای است که نیروهای داعش مرتکب می شوند.»

عملیات ارتش و نیروهای بسیج مردمی عراق برای بازپس گیری فلوجه از دست داعش به دستور حیدر العبادی نخست وزیر از روز دوشنبه گذشته آغاز شده است. اکنون بعد از آزاد سازی الکرمه، نیروها و ماشین آلات جنگی ارتش عراق در نزدیکی فلوجه برای مرحله بعدی عملیات در حال صف آرایی هستند.

موصل و فلوجه دو شهر مهم عراق اند که هنوز در کنترل شبه نظامیان داعش می باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عملیات آزادسازی فلوجه؛ پیشروی ارتش عراق در مناطقی از شهر الکرمه

نبرد علیه داعش در عراق و سوریه

عراق خواستار پایان ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۲۵ شد