تاثیر آب و هوا برروی عملکرد شرکتهای فعال در بخش مد

Access to the comments نظرها
نگارش از Soroush Alavi
تاثیر آب و هوا برروی عملکرد شرکتهای فعال در بخش مد

تحقیقات متعددی نشان داده وضعیت آب و هوا در یک منطقه برروی رفتار مصرفی مردم و در نتیجه برروی بیلان مالی شرکتها و بنگاههای تجاری، به ویژه فعال در بخش مد تاثیر مهمی دارد.

بئاتریس آسبوت، خبرنگار یورونیوز در بوداپست در گزارش خود می گوید: «چند سالی است که شرکتهای بزرگ تولیدکننده پوشاک به تاثیر منفی آب و هوای بد بر روی میزان فروششان اشاره دارند. تحقیقات یک موسسه بریتانیایی در سال ۲۰۱۴ نشان داده وضعیت آب و هوا برروی روش خرید مشتریان و رویه مصرف کنندگان و نوع جنسی که انتخاب می کنند تاثیرگذار است.»

در این راستا شرکت سوئدی «اچ اند ام»، تولیدکننده پوشاک و کیف و کفش از جمله کمپانی هایی است که بدلیل هوای بسیار سرد در برخی بازارهایی که فعالیت بالایی در آنها داشته حجم کل فروش خود در ماه آوریل را با افت گزارش کرده است.

رالف وین، مدیر اچ اند ام در مجارستان گفت: «در کوتاه مدت راه حل مقابله با تاثیر منفی آب و هوای بد پایین آوردن قیمتها است. در بلندمدت باید کلکسیونهای میان فصلی را توسعه داد تا میزان وابستگی ما به آب و هوا کاهش یابد.»

رییس اتحادیه تجاری مجارستان در این زمینه می گوید: «در کنار قدرت خرید مشتریان، وضعیت فصلها یکی از معیارهای بسیار مهم در بخش مد محسوب می شود. مد با توجه به فصلها تغییر و تحول پیدا می کند و تجار و بازرگانان نیز سعی می کنند آخرین گرایشهای بازار را در نظر داشته و در محصولات خود لحاظ کنند.»