کابینۀ آلمان لایحه ای را برای ادغام بهتر مهاجران تصویب کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کابینۀ آلمان لایحه ای را برای ادغام بهتر مهاجران تصویب کرد

کابینۀ دولت آلمان روز چهارشنبه بیست و پنجم ماه مه لایحه ای را به منظور ادغام بهتر مهاجران در این کشور تصویب کرد. این لایحه که از سوی دولت ائتلافی آلمان «فرصت ها و وظایف» نامگذاری شده باید در پارلمان فدرال این کشور به تصویب نهایی برسد تا امکان اجرای آن به صورت قانون عملی شود.

آنگلا مرکل پس از نشست کابینه، در یک کنفرانس خبری در مورد این لایحه گفت: «فکر می کنم این نخستین بار است که دولت فدرال قانونی را برای ادغام مهاجران تصویب می کند. این قانون جذب مهاجران در جامعه را بر اساس اصل تشویق و دریافت [یعنی تلاش کنید تا پاداش بگیرید] عملی خواهد کرد.»

در این لایحه بندهایی برای تسهیل دستیابی مهاجران به شغل و ایجاد بیش از ۱۰۰.۰۰۰ شغل گنجانده شده است. ضمن آنکه از بدو ورود به آلمان این مهاجران امکان حضور در کلاس های یادگیری زبان آلمانی را به منظور جذب در جامعه خواهند یافت.

در حال حاضر هر پناهجویی باید به مدت ۶۰ ساعت در کلاس های آشنایی با فرهنگ و قوانین فرانسوی شرکت کند که در صورت تصویب این قانون، این میزان به ۱۰۰ ساعت افزایش خواهد یافت.

آلمان می گوید از ابتدای سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از یک میلیون پناهجو وارد آلمان شده اند که بیشتر آنها اهل سوریه هستند.

به گفتۀ ادارۀ مهاجرت آلمان روزانه ۲۵۰۰ درخواست پناهندگی در این کشور به ثبت می رسد و در صورتی که ترکیه به دلیل عدم موافقت بر سر لغو ویزا از سوی اتحادیۀ اروپا از اجرای توافق بازگرداندن مهاجران خودداری کند، انتظار می رود بر شمار مهاجرانی که به آلمان وارد می شوند افزوده شود.