Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اعلام اعتصاب گسترده نیروگاههای هسته ای فرانسه در اعتراض به اصلاحات قانون کار

اعلام اعتصاب گسترده نیروگاههای هسته ای فرانسه در اعتراض به اصلاحات قانون کار
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در ادامه اعتصاب ها در فرانسه در اعتراض به اصلاحات قانون کار، «سه ژه ته» بزرگترین اتحادیه کارگران این کشوراعلام کرد که ۱۹ نیروگاه هسته ای، پنجشنبه دست به اعتصاب سراسری خواهند…

آگهی

در ادامه اعتصاب ها در فرانسه در اعتراض به اصلاحات قانون کار، «سه ژه ته» بزرگترین اتحادیه کارگران این کشوراعلام کرد که ۱۹ نیروگاه هسته ای، پنجشنبه دست به اعتصاب سراسری خواهند زد.

کارکنان کارخانه «نوژان سورسن» در نزدیکی پاریس از چهارشنبه شب اعتصاب ۲۴ ساعته خود را آغاز کردند.

ژان کلود، از اعضای «سه ژه ته» گفت: «دیگر اعتراض خیابانی فایده ای ندارد. آنها به ما گوش نمی کنند. دیگر می خواهیم با ابزار سنگینتری اعتراض خود را به گوششان برسانیم. کمی دیگر مقاومت می کنیم و به دولت می فهمانیم که مقاومت چیست.»

با وجود نگرانیهای فراوان در مورد وضعیت اقتصادی و سوخت کشور وزرای دولت سوسیالیست فرانسوا اولاند بر مقاومت دولت اصرار دارند و معتقدند که دولت امکانات و ذخایر لازم را برای بیش ازسه ماه آینده در اختیار دارد.

با گذشت چند روز از اعتصاب و بسته شدن پالایشگاههای نفت، صبح چهارشنبه پلیس فرانسه سایت «دوشی له مین» را تخلیه کرد. کارفرمایان هشدار داده اند که در صورت ادامه اعتصابات ضربه سنگینی به اقتصاد فرانسه وارد خواهد آمد.

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه گفت: «هیچ راهی برای رد این طرح نیست. این قانون از روز جمعه لازم الاجراست و همین منوال ادامه خواهد داشت. در آخر می خواهم از تلاش و خونسردی پلیس را تشکر کنم.»

روز چهارشنبه نیز اعتصاب کنندگان ساعات طولانی پل نرماندی، یکی از مسیرهای اصلی رفت و آمد را بستند و باعث بوجود آمدن ترافیک سنگین شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احتمال برگزاری اعتصاب عمومی در سراسر فرانسه افزایش یافت

حکم بی‌سابقه دادگاه فرانسه: «همه زنان افغان» می‌توانند از حق پناهندگی بهره‌مند شوند

زنانه‌ترین ارتش‌های جهان کدامند؟