Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

موافقت صندوق بین المللی پول و یورگروپ با اعطای وام جدید به یونان

موافقت صندوق بین المللی پول و یورگروپ با اعطای وام جدید به یونان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صندوق بین المللی پول و وزرای دارایی کشورهای حوزه پولی یورو پس از مذاکراتی که تا ساعات اولیه روز چهارشنبه به طول انجامید، برای پرداخت وام جدیدی به یونان با هدف کاهش بدهی های این کشور به توافق…

آگهی

صندوق بین المللی پول و وزرای دارایی کشورهای حوزه پولی یورو پس از مذاکراتی که تا ساعات اولیه روز چهارشنبه به طول انجامید، برای پرداخت وام جدیدی به یونان با هدف کاهش بدهی های این کشور به توافق رسیدند.

به این ترتیب با درخواست دیرینه یونان، مبنی بر پرداخت وام جدیدی به ارزش ۱۰.۳ میلیارد یورو به این کشور موافقت شد.

صندوق بین المللی پول عنوان کرده بود که پیش شرط مشارکتش در این کمک، اجرای اصلاحات برای کاهش بدهی های یونان است، بدهی هایی که هم اکنون برابر ۱۸۰ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور است.

پل تامسن، رئیس صندوق بین المللی پول در پایان نشست گفت: «روشن شد یونان باید سطح بدهی هایش را کاهش بدهد تا به ثبات برسد و این که نمی تواند به تنهایی این کار را انجام بدهد ؛ ما از این واقعیت و همچنین از روشی که برای رسیدن به این ثبات تصویب شد استقبال می کنیم.»

این وام در دو مرحله به یونان پرداخت خواهد شد و مبلغ ۷.۸ میلیارد یورو تا پایان ژوئن در اختیار دولت این کشور قرار خواهد گرفت.

اوکلید ساکالوتوس، وزیر دارایی یونان در واکنش به این توافق گفت: «فکر می کنم هنوز هم جای خوش بینی هست. زیرا این کار، احتمالا می تواند پایانی باشد بر چرخه معیوب سیاستهای ریاضتی و آغاز چرخه مطلوبی باشد که سرمایه گذاران بتوانند در آن راهی برای سرمایه گذاری در یونان پیدا کنند.»

دو روز پیش از این توافق، پارلمان یونان در یک فضای اجتماعی پرتنش در این کشور، اجرای دور تازه ای از برنامه اصلاحات و ریاضت اقتصادی برای دریافت وام جدید را تصویب کرد.

انجام این اصلاحات، پیش شرط یوروگروپ و صندوق بین المللی پول برای پرداخت وام بود و شامل افزایش مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده، ایجاد تغییراتی در قانون بازنشستگی، تسهیل و سرعت بخشی به برنامه های خصوصی سازی در یونان می شد.

دولت یونان می گوید با این اصلاحات ضمن کسب درآمد برای کاهش کسری بودجه، در هزینه های عمومی نیز صرفه جویی خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پارلمان یونان به لایحۀ اصلاحات دولت رای مثبت داد

دو لایحه مهم اصلاحی دولت یونان برای جلب رضایت طلبکاران

«اشک خشک اما خشم شد»؛ درگیری آتنی‌ها با پلیس یونان بر سر مرگبارترین فاجعه راه‌آهن یونان