انفجار و انتحار در سوریه دستکم ۱۵۰ نفر را به کام مرگ فرستاد

انفجار و انتحار در سوریه دستکم ۱۵۰ نفر را به کام مرگ فرستاد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روز دوشنبه دو شهر جبله و تارتوس در سوریه صحنۀ حملات انتحاری و انفجارهای پی در پی بودند و به گفتۀ دیده بان حقوق بشر سوری این انفجارها دست کم ۱۴۸ کشته برجای گذاشته…

آگهی

روز دوشنبه دو شهر جبله و تارتوس در سوریه صحنۀ حملات انتحاری و انفجارهای پی در پی بودند و به گفتۀ دیده بان حقوق بشر سوری این انفجارها دست کم ۱۴۸ کشته برجای گذاشته است. بیشتر کشته شدگان غیرنظامی هستند که در میان آنها هشت کودک نیز دیده می شود.

گفته می شود پنج انفجار صورت گرفته انتحاری و دو انفجار نیز ناشی از بمب جاسازی شده در دو خودرو بوده است. داعش مسئولیت انفجارهای این دو شهر را که ساکنان آن عمدتا علوی نشین و از طرفداران بشار اسد هستند به عهده گرفته است.

یکی از انفجارهای انتحاری در یک بیمارستان رخ داده و عامل آن پس از آنکه بعنوان کمک کننده چند مجروح را سوار آمبولانس کرده و خود نیز داخل آمبولانس مذکور قرار گرفته، پس از رسیدن به بیمارستان و در قسمت اورژانس این بیمارستان کمربند انفجاری خود را منفجر کرده است.

انفجارهای شهرهای جبله و تارتوس یک روز پس از ازسرگیری بمباران مواضع گروههای مسلح مخالف دولت در شهر حلب توسط جنگنده های روسیه و سوریه بوقوع پیوسته است. به گفتۀ مقامات نظامی این دو کشور، این بمباران ها در واکنش به حملات جبهه النصره، شاخۀ القاعده در سوریه و احرارالشام در حلب و اطراف دمشق صورت می گیرد.

همزمان با این انفجارها، سوریه موافقت خود را با پیشنهاد روسیه برای عملیات مشترک بمباران مواضع گروههای مسلح خارج از توافق آتش بس نظیر داعش و احرارالشام اعلام کرده است.

روسیه از آمریکا نیز خواسته بود در این عملیات که قرار بود از روز بیست و پنجم ماه مه آغاز شود، شرکت کند. آمریکا روز دوشنبه با اعلام اینکه در این عملیات مشارکت نمی کند پیشنهاد روسیه را رد کرده و در مقابل از مسکو خواسته است برای توقف بمباران درعا و اطراف دمشق به سوریه فشار بیاورد. در پی این انفجارها، وزارت دفاع روسیه همگان را در سوریه به برقرای ۷۲ ساعت آرامش فراخوانده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسانه سپاه از کشته شدن دو پاسدار در حمله اسرائیل در سوریه خبر داد

در پی حمله موشکی اسرائیل به سوریه، فعالیت فرودگاه دمشق بار دیگر متوقف شد

رای دیوان لاهه در پرونده شکایت علیه سوریه؛ معنی حکم موقت برای دولت دمشق و قربانیان شکنجه چیست؟