Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ترکیه میزبان نخستین اجلاس جهانی کمک های بشردوستانه سازمان ملل متحد

ترکیه میزبان نخستین اجلاس جهانی کمک های بشردوستانه سازمان ملل متحد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ترکیه میزبان نخستین اجلاس جهانی کمک های بشر دوستانه سازمان ملل متحد در استانبول است که روزهای دوشنبه و سه شنبه ۲۳ و ۲۴ مه با هدف کاهش فجایع انسانی برگزار می…

آگهی

ترکیه میزبان نخستین اجلاس جهانی کمک های بشر دوستانه سازمان ملل متحد در استانبول است که روزهای دوشنبه و سه شنبه ۲۳ و ۲۴ مه با هدف کاهش فجایع انسانی برگزار می شود.

هدف این اجلاس تعیین استراتژی برای کمک های بشر دوستانه برای نزدیک به ۱۳۰ میلیون نفر در جهان است که به کمک های اولیه نیاز دارند.

۱۲۵ کشور عضو سازمان ملل متحد و دست کم ۵۰ تن از سران کشورها در این اجلاس شرکت می کنند. بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان، مارک روته نخست وزیر هلند و الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان از جمله سران کشورهایی هستند که در این اجلاس شرکت می کنند.

استفان اوبراین معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه و امداد رسانی در حاشیه این اجلاس و در گفتگو با یورونیوز گفت: «گستره نیازهایی که اکنون وجود دارد ما را وادار می کند که تمام تغییرات مورد نیاز و راه حل های نوآوارانه را برای دست یابی به راه حل های بهتر در نظر بگیریم. ما می توانیم این نیازها را برطرف کنیم و اگر این کار را نکنیم، به سادگی بسیاری از مردم را محکوم به زندگی ایی کرده ایم که هرگز راهی برای خروج از آن برایشان نخواهد بود.»

اولویت ترکیه بعنوان کشوری که پذیرای میلیون ها پناهجوی سوری است، تقسیم بار مسئولیت رسیدگی به پناهجویان با جامعه بین المللی است تا سیستم پایداری برای رسیدگی به بحران آوارگان سوری برقرار شود.

این اجلاس دستور کاری برای پرداختن به مسائل بشردوستانه برای رهبران جهان در اجلاس عمومی سازمان ملل متحد در سپتامبر آینده در نیویورک آماده می کند و مسئولیت های پنج گانه و اساسی کشورها را در دستور کار قرار می دهد. مسئولیت هایی همچون: رهبری جهانی برای جلوگیری و پایان دادن به درگیری ها، احترام به هنجارهای بشردوستانه از جمله حقوق بشر، اولویت رسیدگی به آسیب پذیرترین انسانها، تغییر تعهد جامعه بین المللی از ارسال کمک به رفع کامل نیازها و سرمایه گذاری روی مسائل بشردوستانه نه تنها از طریق تامین مالی بلکه مدیریت ریسک ها از جمله جلوگیری از درگیری ها و برقرار صلح.

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل گفته است حدود ۲۵ تا ۳۰ میلیارد دلار برای کمک به ۱۳۰ میلیون نفر در جهان مورد نیاز است.

بورا بایراکتار خبرنگار یورونیوز از استانبول گزارش می دهد: « اولویت نخستین اجلاس جهانی کمک های بشر دوستانه در استانبول یافتن راه حلی برای نیازهای اولیه میلیون ها پناهجو، یافتن راهی برای دسترسی کودکان به آموزش و زندگی و توسعه پایدار است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل در نهادهای قضایی بین‌المللی؛ درخواست نیکاراگوئه برای توقف کمک‌های آلمان به تل‌آویو رد شد

چرا نخست‌وزیر پیشین بریتانیا خواستار انحلال سازمان ملل متحد شد؟

ایالات متحده و ژاپن خواستار پای کارآمدن «همه کشورها» برای ممنوعیت توسعه سلاح‌های هسته‌ای در فضا شدند